Ukupno: 2027023
DRŽAVNO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE 2016.
Autor: Snježana Mihočka, 25. 4. 2016.

"Druga sam!"

Ovo su riječi koje je Dunja izrekla uz širok osmijeh vidjevši neslužbenu ljestvicu poretka označenu zaporkama.

Dunja Međurečan, učenica 5. b razreda naše škole sudjelovala je na Državnom natjecanju iz geografije  u OŠ Krapinske toplice od 20.-22. travnja 2016. i postigla velik uspjeh ostvarivši drugo mjesto.

Tek kad se slegnu dojmovi, postajemo svjesni uspjeha kao zaslužene nagrade za dugotrajan i ustrajan rad.

Na ovogodišnje Državno natjecanje pozvano je svega 14-oro učenika petih razreda iz cijele države što znači da svaki pozvani ima podjednake šanse za postizanje najboljeg rezultata. Stoga, ostvarivši plasman među tri najbolja ima poseban značaj.

Učenici rješavaju test, a zatim i zadatke iz praktičnog rada nakon čega se ostvareni bodovi zbrajaju.

Nakon natjecanja, učenici svih razreda, od petog razreda OŠ pa do četvrtog razreda gimnazije, družili su se kroz posjet Donjoj Stubici i Mariji Bistrici.

Drugog dana slijedila je svečanost proglašenja pobjednika. Specifičnost Državnog natjecanja iz geografije je prozivanje  svih učenika i njihovih mentora tako da svaki učenik ima barem trenutak pažnje svih prisutnih i velik pljesak uz zajedničko fotografiranje. Naravno, najbolji su i nagrađeni prigodnim geografskim poklonima.

Prije odlaska na Državno natjecanje Dunja je napisala: "Veselim se odlasku na Državno natjecanje i nadam se dobrom uspjehu. S ponosom ću predstavljati našu školu i grad."

Dunji najiskrenije čestitam i zahvaljujem na ustrajnosti,a  njenoj obitelji na podršci.

Učiteljica geografije Dubravka Vajdić Kolarić