« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021335
RAZREDNI PROJEKT U 1.C
Autor: Snježana Mihočka, 30. 5. 2016.

1.c razred uspješno je završio projekt Pričam ti priču. Ispričano je i poslušano mnogo priča na više različitih načina.

Učenici su najprije slušali priče u krugu obitelji i zatim ih pričali u razredu. Zajednički su izabrali priču koja im se najviše svidjela. Bila je to priča Hrabri Don i zločesti klaun iz slikovnice karlovačkog pisca Igora Demetera (ilustrator je Brajen Dragičević).

Priču su glumili u skupinama uz pomoć bivših učenica naše škole, koje su sada u prvom razredu gimnazije/srednje škole. Bile su to: Kristina Crnković, Ana Csik, Lucija Đaković i Lorena Plavšić. Izabrali su najbolje glumce koji će nastali igrokaz ponovo odglumiti na završnoj razrednoj priredbi za roditelje.

Pod stručnim vodstvom profesorice Olge Vilič iz Umjetničke škole Fortunat Pintarić pokretima uz glazbu prikazali su dio priče o Alisi u zemlji čudesa.

Na satu hrvatskog jezika gostovala je književnica Ivana Kranželić. Pokazala je učenicima kako se priča može ispričati stihovima.

Uz Međunarodni dan dječje knjige u školskoj knjižnici slušali su priče iz njihovih najdražih knjiga i zaključili da im je nastava mnogo zanimljivija kad se radi malo drugačije nego što je uobičajeno.

Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli da ostvarimo ovaj projekt i čujemo priče koje do sada nismo poznavali te usavršimo svoju vještinu pričanja.

Učiteljica:

Biserka Knez