Ukupno: 2027072
Veselo u školu „Đuro Ester“
Autor: Snježana Mihočka, 6. 9. 2016.

Prvi dan škole protekao je veoma živo i veselo.

Za učenike prvog razreda i njihove roditelje priredili smo tradicionalni doček u školskoj dvorani. Prvašići su uživali u priredbi koju su za njih pripremili učenici razredne nastave. Recitacijom, igrokazom, pjesmom i plesom stariji prijatelji pokazali su prvašićima kako je u školi zanimljivo i kako se svaki dan nauči nešto novo.

Dobrodošlicu u našu školu učenicima i roditeljima zaželjela je ravnateljica gđa Sanja Prelogović istaknuvši moto škole i potrebu zajedništva roditelja i učitelja u odgoju djeteta. Učenike je srdačno pozdravila i zamjenica gradonačelnika gđa Melita Samoborec koja je kao predstavnica Grada Koprivnice naglasila brigu Grada za obrazovanje njegovih mladih žitelja. Sretno školovanje prvašićima i njihovim roditeljima zaželio je i vlč. Dominik Vukalović, a načelnik Prometne policije gosp. Damir Jančijev naglasio je djeci kako će za njihov siguran put u školu brinuti prometni policajci i Školska prometna jedinica škole „Đuro Ester“. Nakon priredbe učenici su se upoznali sa svojim učiteljicama i pošli u razrede, a roditelji su prisustvovali predavanju „Idem u školu s veseljem“ koje je za njih pripremila psihologinja Renata Glavica.

Nakon druženja s razrednicima učenici od 2. do 8. razreda pošli su u Gimnaziju „Fran Galović“ na „Prvi školski sat“ koji je za njih organizirao Grad Koprivnica. Učenike je pozdravio gradonačelnik gosp. Mišel Jakšić poručivši im da ne moraju biti savršeni u svemu, ali da slušaju svoje učiteljice, učitelje i ravnatelje kako bi nam u našem gradu bilo još ljepše i ugodnije. Prvi dan škole Grad je svim koprivničkim učenicima poklonio bilježnice i predstavu „Ljubav ili smrt“ zagrebačkog kazališta „Smješko“ u kojoj su učenici još jednom mogli uživati u avanturama slavnog Ratka Milića, zvanog Koko, junaka popularnih Kušanovih romana za djecu i mlade.

Fotogalerija.

Knjižničarka Nikolina Sabolić