Ukupno: 2026498
Posjet iz Berlina
Autor: Snježana Mihočka, 2. 11. 2016.

Socijalni radnik iz Berlina, gospodin Philipp Schödler, posjetio je našu školu 4.10.2016. godine. U sklopu projekta u kojem sudjeluje već drugu godinu zaredom, posjećuje brojne škole na području Hrvatske. Ove godine projekt ga je doveo u sjeverni dio Hrvatske, gdje dobiva saznanja o funkcioniranju hrvatskog odgojno-obrazovnog sustava te suradnji škola i ostalih institucija kao što su bolnice, policija, socijalne ustanove i sl.

U našoj školi dočekale su ga ravnateljica mr. Sanja Prelogović, školska psihologinja Renata Glavica, pedagoginja Jasna Relja, socijalna pedagoginja Dijana Lukačić te knjižničarka Nikolina Sabolović. Učiteljice Sonja Schuster, Dijana Veh, Tomislava Kraljić i Andreja Kerovec-Letica bile su u ulozi domaćina i prevoditelja.

Gospodin Schödler obišao je prostore naše škole te je upoznao učitelje i ostale djelatnike. Bio je ugodno iznenađen organizacijom rada u školi te srdačnom  atmosferom i ljubaznošću učenika i djelatnika. Prisustvovao je i jednom nastavnom satu njemačkog jezika u 4.b razredu. Zatim je kroz prezentacije koje su na njemačkom jeziku prezentirali učenici 8.ih razreda Filip Arko, Dino Bali i Luka Kuzmić, bio upoznat s aktivnostima i uspjesima naše škole kroz proteklih nekoliko godina.

Nakon ugodnog razgovora u kojem su izmijenjena iskustva u radu odgojno-obrazovnih i socijalnih ustanova Hrvatske i Njemačke, gospodin Schödler je s veseljem obećao nastavak suradnje s našom školom, posebice kroz dopisivanja na njemačkom jeziku učenika naše škole te djece hrvatskih iseljenika u Berlinu koji polaze hrvatske katoličke škole, što će potaknuti nakon povratka u svoju domovinu.

Dijana Veh