Ukupno: 2026515
Učenici osmih razreda posjetili mjuzikl „Jalta, Jalta“
Autor: Snježana Mihočka, 16. 11. 2016.

Učenici svih osmih razreda naše škole posjetili su 27. studenoga Zagrebačko dramsko kazalište Komedija te prisustvovali predstavi „Jalta, Jalta“.

Osvrt na mjuzikl „Jalta, Jalta“

Prva praizvedba predstave „Jalta, Jalta“ je po prvi put bila prikazana 28. 12. 1971. god. u Zagrebu. Tekst mjuzikla je napisao Milan Grgić, a redatelj je Vlado Šefančić. Najbitniji tvorac ovog mjuzikla je zapravo Alfi Kabiljo koji je uskladio melodiju koja je ključni dio svakog izvrsnog kazališnog djela. „Jaltu ,Jaltu“ dolaze gledati razni naraštaji, a ponajviše osmi razredi svih osnovnih škola iz cijele Hrvatske.

Sadržaj mjuzikla opisuje 1944. god. gdje se sastaju vođe triju svjetskih velesila (SAD, Rusija i Ujedinjeno Kraljevstvo). Najzanimljiviji likovi su sobari triju vođa koji međusobno raspravljaju o podijeli svijeta tj. kolonija. Mjuzikl sadrži nekoliko pjesama od kojih su najbitnije „Jalta, Jalta“ i „Zelena livada“.

Kazalište Komedija je nešto manje, ali vrlo dobro i otmjeno opremljeno s vrhunskim glumcima. Kostimografi su vrlo dobro i skladno odjenuli glumce, a ambijent je vrlo lijep. Cjelokupni dojam o kazalištu Komedija i mjuziklu „Jalta, Jalta“ je pozitivan te bih mjuziklu dala čistu peticu zato što je sadržaj povijesno bogat i to je jedno novo iskustvo za sve nas. Rado bih kasnije, u odrasloj dobi, još nekoliko puta posjetila pokoji mjuzikl, a ponajprije  „Jaltu, Jaltu“.

Ema Godek, 8.a