Ukupno: 2027752
Mjesec borbe protiv ovisnosti – predavanje i radionica četvrtim razredima
Autor: Snježana Mihočka, 14. 12. 2016.

U sklopu borbe protiv ovisnosti o alkoholu i duhanskom dimu održana su predavanja i radionice u četvrtim razredima naše škole. Tijekom predavanja učenici su usvojili temeljna znanja o pojmovima ovisnost, alkoholizam i nikotizam kao i štetnost duhanskog dima i alkohola za ljudsko tijelo.

Osim što su naučili da se u duhanskom dimu nalaze tvari izrazito štetne za naše zdravlje kao što su nikotin, katran, arsen, metan, octena kiselina i drugi, naučili su i da alkohol štetno djeluje na živčani sustav, probavilo, kožu, vid, govor i druge dijelove tijela. Predavanjem su naučili da postoje dva načina borbe protiv ovisnosti koja se mogu jednostavno usvojiti, a to su zdrava prehrana i tjelovježba. Upoznati su s prednostima i koristima zdrave hrane bogate vitaminima i mineralima koji u kombinaciji s tjelovježbom predviđaju dugi i zdravi život svakog pojedinca. Nakon predavanja učenici su podijeljeni u skupine, a svaku je skupinu vodio po jedan učenik osmog razreda. Učenici su unutar skupina izvlačili kartice s pojedinim pojmovima koje su morali rasporediti u jednu od četiri kategorije – štetnost duhanskog dima, štetnost alkohola, korist od zdrave hrane i korist od tjelovježbe. Učenici osmih razreda Marko Antonio Cug, Milan Medved, David Sokolić i Karlo Kuljić su svoje zadaće vrlo kvalitetno i sigurno odradili te prenijeli svoje znanje o ovoj tematici mlađim učenicima. Ovo naše druženje završili smo kratkom tjelovježbom uz smijeh učenika.

Miroslav Kanisek, prof.