Ukupno: 2026239
Polaznici 6. a i b razreda dodatne nastave engleskog jezika nastupali u vrtiću
Autor: Đurđica Lucek, 14. 12. 2016.

U utorak, 13.12.2016. učenici 6.a i b razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz engleskog jezika su sa svojim igrokazom „Gruffalo“ ili na hrvatskom „Grubzon“ nastupali u vrtiću Tratinčica, u objektu Loptica kod skupine Točkica na poziv odgojiteljica Ksenije Zember i Adrijane Gajski.

Na veselje mališana i odgojiteljica učenici su pokazali svoja glumačka umijeća utjelovivši uloge ove poznate dječje priče na engleskom jeziku.Tako su nam šumska stabla ( Tin Miklošić, Ivona Škrnjug, Lukas Puž, Ivana Marković, Angela Brgles Jukić, Viktorija Juriša i Dorian Tarle) pripovijedala priču o lukavom mišu ( Nika Matovina / Lucija Benotić) i opasnim šumskim životinjama poput lisice ( Linda Terzić), sove ( Nika Stančin), zmije ( Marko Krušec) i naravno strašnog Grubzona ( David Milivojević).

Djeca iz vrtića su bila odlično pripremljena budući da su sa svojim odgojiteljicama pročitala priču na hrvatskom, pa su tako sa velikim zanimanjem pratili igrokaz na engleskom. Poslije predstave su nas mališani i njihove odgojiteljice počastili slasnim keksima i finim sokom i kod nekih su se probudila i davno zaboravljena sjećanja na vrtićke dane.

Sam igrokaz je doživio premijeru na Nikolinje u našoj školi, a djeca su svoje kostime uglavnom sama izradila. Zahvalili bi se nastavniku likovne kulture Darku Markiću na pomoći oko izrade scenografije i kostima stabla, a posebno hvala ide gđi Dunji Vuković iz Zagreba i njenom obrtu „Volim šivati kostime“ koja je za potrebe ovog igrokaza sašila izrazito zahtjevan kostim Grubzona.

Andreja Kerovec Letica, prof.engleskog jezika