Ukupno: 2026245
PREMIJERNA IZVEDBA „BOŽIĆNOG OKUPLJANJA“ U DVORANI NAŠE ŠKOLE
Autor: Snježana Mihočka, 10. 1. 2017.

21. prosinca, naši su talentirani mladi glumci priredili pravi božićni spektakl odigravši zapažene uloge u igrokazu „Veliko okupljanje“. "Veliko okupljanje" su pripremili učenici 7. razreda polaznici grupe "Povijest za budućnost".

Igrokaz donosi pregled zabavnih i pomalo otkačenih tradicija koje se vežu uz proslavu Božića širom svijeta.

Kićenje božićnog drvca, darivanje članova obitelji, stolovi prepuni tradicionalne hrane standardni su božićni običaji. Kada zapravo počinje božićno slavlje, tko daruje djecu, što se jede, koje su to božićne pripreme u pojedinim zemljama? Kakvi su običaji u drugim državama? Jedu li svi božićnu puricu? Ili ukrašavaju božićno drvce? Posjećuje li ih Djed Božićnjak, mali Isus ili netko treći? Svatko ima svoje božićne običaje – koji se vama najviše sviđaju?

Gledatelji su se imali prilike zabaviti uz francusku, rusku, američku, australsku i hrvatsku obitelj. Glumci su dočarali razne stereotipe koji se vežu uz pojedine narode, upoznat ćemo Vas s božićnim običajima diljem svijeta i nadam se prenijeti dio Božićne bajke u našu školsku dvoranu.

Na sceni se izmijenilo čak 20 glumaca. Za scenarij i režiju pobrinula se učiteljica Mirna Kovačić, a za glazbeni dio i prezentaciju učitelj Ivan Piskač. Predstavu je snimala i fotografirala učiteljica Anja Čosić.

Predstava je okupila učenike naše škole, brojne roditelje i učitelje koji su dugim i bučnim aplauzom nagradili trud glumaca, te dokazali sa ponekad i stariji mogu naučiti nešto od mlađih generacija.

Učenici su pokazali velik interes za ovaj oblik nastave pa se nadamo da ćemo i u budućnosti uspješno dramatizirati najzanimljivije epizode iz svjetske i nacionalne povijesti pridonoseći popularizaciji povijesti kao nastavnog predmeta i stvarati sve više zaljubljenika u povijest i budućih istraživača prošlosti.

Mirna Kovačić, prof. povijesti i geografije

Uloge:

FRANCUSKA OBITELJ: