Ukupno: 2026158
Županijsko natjecanje iz geografije u našoj školi
Autor: Snježana Mihočka, 27. 2. 2017.

Naša škola bila je domaćin Županijskog natjecanja iz geografije učenika osnovnih i srednjih škola. Na natjecanju, koje je održano 23. veljače, sudjelovalo je 17 škola, 14 osnovnih i 3 gimnazije.

Natjecatelje smo dočekali prigodnim programom u školskoj dvorani. Himnu su izveli učenici Sara Forjan i Šimun Benedikt Kopričanec u pratnji učitelja glazbene kulture Mihaela Kivača. Pjevački zbor otpjevao je tradicijsku podravsku pjesmu Zorja, moja zorja. Učenice 2.a razreda Nika Galinec, Ema Pintar, Ema Mikulčić, Ana Juratović, Dunja Poljak i Nina Hudinčec izvele su igrokaz Cvrčak i mravi, kojim su nastupile i na županijskom LiDraNu, mentorica je učiteljica Maja Sinjeri. Igrokaz prema priči Ole i Trufa izvele su učenice 5. razreda Dorotea Časar, Nives Novak, Ema Široki i Marija Rimac pod mentorstvom učiteljice hrvatskoga jezika Sanje Antolić. U programu su nastupili učenici recitiranjem kajkavskih pjesama. Šimun Benedikt Kopričanec recitirao je Domjanićevu pjesmu Kaj. Za nastup ga je pripremila učiteljica hrvatskoga jezika Sanja Kapusta. Učenice Ana Čavljak i Vanda Žauhar Henezi recitirale su Galovićevu pjesmu Lastavice, a pripremila ih je učiteljica hrvatskoga jezika Martina Andrašić. Na kraju programa publika je morala riješiti nekoliko zagonetki, a pitalice im je postavio učenik Matija Šimek. Ugođaju su pridonijeli likovni radovi učenika koje je odabrao učitelj likovne kulture Darko Markić.

Nakon prigodnog programa učenici su pristupili rješavanju testa, a po završetku natjecateljskog dijela posjetili su kino Velebit gdje su pogledali hvaljeni australski film Oddball, snimljen prema istinitoj priči.

Nakon objave rezultata, uvida u testove i okrjepe, slijedilo je proglašenje najuspješnijih. Učenicima su uručene pohvalnice, diplome i prigodni pokloni nakladničkih kuća, a mentorima zahvalnice. Čestitke i nagrade uručila je ravnateljica škole Sanja Prelogović. Najuspješnije učenike je Županijsko povjerenstvo predložilo za sudjelovanje na Državnom natjecanju.

Učenike naše škole tijekom godine za natjecanje su pripremale učiteljice geografije Dubravka Vajdić Kolarić i Mirna Kovačić, a najuspješniji mladi geografi naše škole su:

Fabian Perošić (5. razred), Dunja Međurečan, Dorian Tarle i Lucija Benotić (6.razred), Ivan Buhić, Petar Grubić i Patricija Bačani (7. razred).

Svim učenicima i mentorima upućujemo čestitke na postignutim rezultatima.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. knjižničarka

Priloženi dokumenti: