Ukupno: 2026498
Marta Kunštić osvojila 2. mjesto na međunarodnom natjecanju engleskog jezika u Italiji!
Autor: Snježana Mihočka, 18. 5. 2017.

HIPPO Language Competition je međunarodno natjecanje iz engleskog jezika koje je tek 5 godina staro i na kojemu učenici raznih uzrasta ( 5. razred OŠ do 4. razred SŠ)  pokazuju svoje vještine i znanja iz svih elemenata jezika: razumijevanje, poznavanje i primjena gramatike, te pismeno i usmeno izražavanje. Održava se u 3 kruga, a na zadnji, finalni krug bila je pozvana i naša Marta, učenica 8.a razreda.

Sam poziv na završni krug je velika čast za sve učenike, a osjećaj važnosti i velikog uspjeha je bio još veći kada samo vidjeli kamo zapravo putujemo: u Italiju, u mjesto zvano Jesolo Lido Di Venezia, gradić blizu Venecije koji nas je podsjećao na Monte Carlo u malome.

Od 13.5. do 15.5. je trajalo finalno natjecanje na kojemu se Marta borila u konkurenciji sa 20-ak kandidata iz 11 različitih zemalja u kategoriji za 7. i 8. razrede. Ukupan broj zemalja koje su sudjelovale na tom natjecanju je bio oko 20. S Martom je putovala njena mentorica Andreja Kerovec Letica. U Italiji smo upoznali učenike i mentore iz Albanije, Srbije, Makedonije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Italije, Bugarske, Rumunjske, Mongolije, Mađarske, Rusije, Ukrajine, Angole, Latvije, Kine, Malezije, Južne Afrike i naravno Hrvatske. Učenici, a i mentori su bili prisiljeni govoriti engleski skoro cijelo vrijeme budući da su bili smješteni u sobama s natjecateljima iz gore navedenih zemalja.

Marta se izvrsno snalazila u svim traženim zadacima te je na kraju osvojila visoko 2. mjesto i time službeno položila A2 razinu prema CEFu, europskom referentnom okviru. Ujedno je i jedina učenica iz cijele Hrvatske koja se plasirala među prva tri mjesta i vratila se s medaljom kući.

Osim nevjerojatnog uspjeha kojeg je Marta postigla, upoznala je i mnogo djece iz različitih krajeva svijeta i sklopila je nova prijateljstva. Vjerujemo da će iskustvo i uspomene na ovo natjecanje trajati cijeli život.

Radujemo se Martinom uspjehu i sigurni smo da ćemo ju vidjeti na mnogim budućim natjecanjima!

Andreja Kerovec Letica, prof.