Ukupno: 2025604
TREĆU GODINU ZAREDOM OSTVARENA JE SURADNJA NAŠE ŠKOLE I ČEŠKE OSNOVNE ŠKOLE IZ DARUVARA
Autor: Snježana Mihočka, 12. 6. 2017.

Treću godinu zaredom ostvarena je suradnja naše škole i Češke osnovne škole Jana Amosa Komenskog iz Daruvara u okviru grupe građanskog odgoja u šestom razredu. Tijekom godine izučavali smo kako su nacionalne manjine utjecale na stvaranje hrvatskog nacionalnog identiteta, kako osobni identitet utječe na naš život, izučavali smo materijalnu i nematerijalnu baštinu koja je dio našeg nacionalnog identiteta.

Nakon našeg posjeta Daruvaru u travnju ove godine, sada su gosti iz Daruvara posjetili našu školu. Tom prilikom učenici su putem prezentacija predstavili biografije poznatih ličnosti češke nacionalne manjine koje su dale doprinos hrvatskom nacionalnom identitetu – Jagode Truhelke, Augusta Šenoe, Vjenceslava Novaka, Frana Lhotke, Ivana Zajca, Stjepana Mihaljineca, Lavoslava Ružičke, Stjepana Novotnya, Jacquesa Houdeka. Na kraju našeg projekta sve ćemo objediniti u leksikonu koji će nam služiti kao nastavno sredstvo u nastavi građanskog odgoja, povijesti, geografije. U razredu smo održali i sat učenja češkog jezika te nakon toga razgledali naš grad uz pomoć grupe Mali turistički vodiči. Naše goste je pripremila i vodila pedagoginja Vedrana Berečki.

mr.sc. Jasna Relja, pedagoginja