« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021327
Posjet seoskim imanjima i gradu Križevci
Autor: Snježana Mihočka, 14. 6. 2017.

Ujutro smo se svi uzbuđeno okupili na stanici. Kada smo došli na imanje Novak svi smo pojeli svoje sendviče. Nakon kratke igre svi smo krenuli u razgledavanje životinja. Poslije razgledavanja smo se opet igrali, dragali smo magarca i konje. Onda smo sjeli u autobus i odvezli se do grada Križevaca gdje smo jeli sladoled na travnjaku.

Nakon treće voženje autobusom stigli smo do imanja Rakić. Tamo smo se igrali s kunićima, konjima. Traktorom smo išli do jezera. Kod jezera smo igrali igru „ledene babe“ i išli u šumu. Kad smo se vratili na imanje jeli smo palačinke. Poslije palačinka bližio se povratak kući. Sjeli smo u autobus i vratili se na stanicu.

Iva Arko, 1.c

Neki dan krenuo sam sa svojim prijateljima iz razreda na izlet. Putovali smo do dva seoska imanja i grada Križevci. Prvo smo išli na imanje Novak u Cepidlak. Tamo smo se igrali. Vidjeli smo : magarca, ponija, kornjaču, jezero i baru te smo bili na ručku. Poslije toga išli smo u grad Križevce. Jeli smo sladoled i šetali parkom. Potom smo išli na drugo imanje u mjesto Čabraji. Tamo smo vodili ponije, čuvali male zečiće, vozili se traktorom do jezera, a vraćali se pješice natrag. Zatim je slijedio desert – palačinke. Nakon cjelodnevnog druženja krenuli smo autobusom natrag kući. Bilo mi je jako lijepo.

Dorian Držanić, 1.c

Na izletu smo posjetili dva seoska imanja i jedan grad. Prvo imanje zove se izletište Novak, a nalazi se u selu Cepidlak. Tamo smo vidjeli dva jezera i jednu baru u kojoj su bile ribe i žabe. Vidjela sam magarca, dva konja i ponija. Zatim smo posjetili grad Križevce gdje smo bili na sladoledu kod mojeg prijatelja Edina. Nakon sladoleda i šetnje Križevcima krenuli smo na seosko imanje Rakić u Čabraje. U Čabrajima smo prvo razgledali igralište i imanje. Tamo sam vidjela konjića Jeriya, zečiće, dva psa i krave preko puta. Vozili smo se na traktoru i prikolici do jezera Čabraji. Nakon cjelodnevnog druženja s prijateljima iz razreda i  Vinice krenuli smo svojim kućama.

Eva Oreški, 1.c

Prošlog petka išao sam sa svojim razredom na izlet u Cepidlak i Čabraje. Svi smo obukli zelene majice. Putovali smo autobusom. Kada smo stigli u Cepidlak zaustavili smo se na obiteljskom imanju Novak. Tamo smo doručkovali, igrali nogomet i graničar. Nakon ručka i igre napustili smo imanje. Zatim smo išli na sladoled u Križevce. Nakon kratkog odmora krenuli smo u Čabraje. Tamo smo vidjeli ponija, zečeve, pse i kokoši. Vozili smo se trakrorom. Šetali smo i igrali uz potok. Umorni, ali sretni, vratili smo se kući.

Borna Blažek, 1.c

Fotogalerija