« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021138
Naj dječje djelo učenika naše škole
Autor: Snježana Mihočka, 25. 6. 2017.

Na kraju školske godine najljepše je kad možemo ponosno zaključiti kako su učenici uz ostvarene brojne obrazovne uspjehe činili i brojna djela ljubavi, iskazali nesebičnu pomoć onima koji su u potrebi i sudjelovali u različitim humanitarnim aktivnostima. Mnoga djeca imaju iskustvo volontiranja, a da toga možda nisu niti svjesna. Mnogi u svom humanitarnom djelovanju ostaju anonimni, ali njihova dobra djela ostavljaju trag.

Pomaganje prijatelju u učenju, uređenje okoliša, posjeta starijima i nemoćnima, sudjelovanje u akcijama prikupljanja pomoći u obliku odjeće, hrane i slično samo su neka djela volonterskog i humanitarnog rada kroz koje učenici razvijaju empatiju i solidarnost. U školi se pod vodstvom učitelja organiziraju i provode različite humanitarne aktivnosti te velika i mala djela dobrote. Stoga je Vijeće učenika u svom djelokrugu rada posebnu pozornost posvetilo upravo širenju vrijednosti humanitarnog djelovanja, prepoznavanju potreba ljudi i iskazivanju solidarnosti kroz različite oblike pomaganja. U sklopu projekta Naj dječje djelo, ove školske godine učenici 5.a, 7.a i 8.d razreda te učenica Dora Bicak iz 4. razreda Područne škole Vinica predloženi su za nagradu Naj dječje djelo učenika naše škole. Njima je Vijeće učenika posvetilo posebnu pozornost na svojoj zadnjoj sjednici kada su odlučili nagradu Naj dječje djelo dodjeliti učenici Dori Bicak. Predsjednik Vijeća učenika Šimun Benedikt Kopričanec i njegova zamjenica Tina Odobašić te Matija Šimek, predsjednik 5. b razreda i Patricija Rupe, predsjednica 6. d razreda zajedno sa ravnateljicom i socijalnom pedagoginjom škole posjetili su navedene razrede i u ime svih učenika zahvalili im na njihovim dobrim djelima. Dodijeljene su im pohvalnice za nesebičnu pomoć, solidarnost i humanitarno djelovanje, a učenici Dori Bicak priznanje za izuzetnu vršnjačku pomoć i solidarnost tijekom ove školske godine. Ovakvo priznanje dobiveno ne samo od Škole već od drugih učenika poticajno je za svu djecu kako bi se i dalje trudili pomagati jedni drugima i onima koji su u potrebi. Ponosni na njih i kao i na ostale učenike koji su uistinu živjeli vrijednosti humanog ponašanja i solidarnosti želimo ih ohrabriti da budu odvažni i ustrajni u činjenju dobrih djela. Dragi naši učenici hvala što se ovaj svijet uljepšali svojim vlastitim djelovanjem. Neka vas prati misao od Sally Koch: Rijetko nam se dogodi da nam se ukaže prilika za velika djela. Ali svijet je pun prilika za učiniti mala..."

Dijana Lukačić,

prof. socijalna pedagoginja