Ukupno: 2026473
PROF. DUBRAVKA VAJDIĆ KOLARIĆ PONOVNO PROMOVIRANA U UČITELJA SAVJETNIKA U OŠ „ĐURO ESTER“
Autor: Snježana Mihočka, 12. 10. 2017.

Svake se godine 5. listopada obilježava kao Svjetski dan učitelja kako bi se potaknulo pružanje potpore učiteljima i nastavnicima te istaknula važnost njihova rada i utjecaja na razvoj društva i samog obrazovanja. Tim povodom promoviraju se odgojno-obrazovni djelatnici koji napreduju u zvanje mentora i savjetnika.

Ove je godine tim povodom svečanost održana u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.  Među promoviranim bila je i Dubravka Vajdić Kolarić, prof., učiteljica geografije koja u našoj Školi radi od 1991. Godine. Kolegica je obnovila zvanje učitelja savjetnika.

Prvo napredovanje kolegica je imala 15. 1. 2002. u učitelja savjetnika. Te iste godine dobitnica Ministrovog priznanja, povodom Dana učitelja, za uspješan, kreativan i kvalitetan rad na prijedlog Učiteljskog vijeća. Obnove zvanja u učitelja savjetnika slijedile su za redom u godinama: 2007., 2012. i 2017. Sve te godine kolegica Dubravka voditeljica je ŽSV-a geografije učitelja i nastavnika osnovnih i srednjih škola gdje potiče na aktivno sudjelovanje, a predavanjima i radionicama daje primjer kolegicama i kolegama. Redovito je razrednica generacijama učenika. Mnogim učenicima je predavala i predaje geografiju.  U sve njih ugrađuje svoje znanje geografije,  ali prije svega odgaja učenike i priprema ih da postanu dobri ljudi  i velika je podrška njihovim roditeljima. Trenutno obnaša i funkciju zamjenice ravnateljice Škole. Viša savjetnica za geografiju iz AZOO-a je napisala: „Učiteljica je u komunikaciji sa svojim učenicima neposredna i susretljiva. Dosljedna je u promoviranju sustava vrijednosti koji se ogleda u slobodi izbora, međusobnoj suradnji, poštivanju pravila i dogovora. Svojom osobnošću, izraženom kreativnošću u primjeni metoda poučavanja i nastavnih sredstava nastoji razvijati interes za učenje geografije, ali i stav o uvažavanju drugoga i drugačijega te potrebu poštivanja dogovora i razvijanje odgovornosti kod učenika.“ Kolegica Dubravka svojom stručnošću, pedagoškim metodama, uzornim rezultatima i trajnim stručnim usavršavanjem doprinosi unapređenju nastavnog procesa poučavanja i odgojno-obrazovnog sustava u cjelini. Iskrene čestitke našoj kolegici Dubravki Vajdić Kolarić i veliko hvala.

Sanja Prelogović, ravnateljica