Ukupno: 2026571
Priprema Erasmus tima za 2. mobilnost
Autor: Mirjana Mihalec, 14. 10. 2017.

U četvrtak 12. listopada 2017. Erasmus tim naše škole sastao se s ciljem da detaljno isplanira 2. mobilnost u sklopu KA1 projekta "Going the Extra Mile" koji se provodi u našoj školi od početka lipnja ove godine. Na drugu mobilnost putuje naša nastavnica povijesti i geografije Mirna Kovačić koja će od 16. do 27. listopada boraviti na strukturiranom tečaju za nastavnike "Empowerment in ICT - Technology Enhanced Learning". Tečaj će se održati u gradu Yorku u Ujedinjenom Kraljevstvu.

U dva tjedna nastavnica Kovačić usavršavat će svoje digitalne kompetencije učeći o IKT alatima i njihovoj primjeni u radu s učenicima. Tečaj obuhvaća teme kao što su: kreiranje online kvizova, grafičkih nastavnih materijala, WIKI sadržaja, kratkih crtanih filmova, podcasta, pretraživanje baza podataka na internetu, upotreba prezentacijskih alata i video materijala te pravila korištenja materijala na internetu. Nakon povratka, nastavnica Kovačić primijenit će stečena znanja u radu s učenicima te ih prenositi na svoje kolege nastavnike. Planirane su i radionice za učenike 6. razreda u sklopu kojih će izrađivati Facebook profile hrvatskih narodnih vladara;  izraditi swat analizu mjesta u Koprivničko-križevačkoj županiji koja nisu dovoljno turistički valorizirana te izraditi digitalnu foto knjigu; uspoređivati sastav stanovništva Koprivnice u 20. i 21. stoljeću s obzirom na nacionalnost i religiju primjenjujući IKT alate.

Osim planiranja 2. mobilnosti, Erasmus tim odradio je evaluaciju 1. mobilnosti u kojoj je sudjelovala nastavnica Tomislava Kraljić koja je članovima tima također prenijela svoja iskustva vezana uz sudjelovanje na tečaju.

Sastanak je završila koordinatorica projekta Mirjana Mihalec koja je članove tima upoznala s promjenama vezanima uz nadolazeće mobilnosti te s diseminacijskim aktivnostima koje su do sad provedene.

Mirjana Mihalec, prof. engleskog jezika

koordinatorica projekta 'Going the Extra Mile'

Informacije navedene u članku odražavaju isključivo stajalište autora. Europska komisija nije odgovorna za uporabu informacija koje su u članku navedene.