« Siječanj 2018 »

Veliko srce malog djeteta
Autor: Snježana Mihočka, 30. 10. 2017.

U našoj školi razvijamo i njegujemo humanost. Svake godine uključujemo se kao škola u akcije Crvenog križa. Tako je bilo i ove godine. Proveli smo akciju “Ne dvoji, za drugoga izdvoji“. Razmišljala sam na koji način da to provedem u svom 1. c razredu. Uz pomoć roditelja dogovorila sam da djeci daju da obave jedan kućanski posao i da ih za njihov trud i obavljeno nagrade novčanom nagradom do 5 kn.

Djeca su zarađeni novac donijela u školu. Pričali su što su sve radili i bili ponosni zbog obavljenog posla, ali i što su pomogli svojim roditeljima. Na moje pitanje što će sada tim novcem, rekli su da će si kupiti lizalice, sladoled, grickalice, sprej... a neki da skupljaju kako bi kupili božićne poklone za obitelj.

Pričala sam im o Crvenom križu, organizaciji koja različitim akcijama pomaže ljudima kojima je pomoć potrebna. Naučili smo da je pomoći nekome izbor svakog pojedinca.

Učenicima sam dala na razmišljanje hoće li svoj zarađeni novac ostaviti za sebe ili darivati onima kojima je potrebna pomoć.

Većina učenika odlučila se i darivala svoj zarađeni novac. To je bio njihov izbor.

Pokazali su da, iako su mali, imaju veliko srce.

Hvala učenicima!

Zahvaljujem i roditeljima koji svoju djecu uče humanosti i koji su me podržali.

Biti human, čini svakog pojedica velikim čovjekom!

Kao učiteljica ponosna sam na svoje učenike i njihovo veliko srce.

Učiteljica Lidija Bogadi