Književni susret s Brankom Primorac
Autor: Snježana Mihočka, 31. 10. 2017.

Povodom Festivala Galovićeva jesen učenici petih razreda svih koprivničkih škola prisustvovali su književnom susretu s Brankom Primorac. U dvorani Domoljub dočekala nas je književnica i novinarka Branka Primorac. Autorica nam je predstavila svoj dječji roman „Ljubavni slučaj mačka Joje“ koji je na popisu lektire za 5. razred. Odgovarala je na brojna pitanja o svom pisanju koja smo joj postavljali.

Ispričala je kako književno djelo nastaje od ideje autora i nekog društvenog događaja, a tako je nastala i ova knjiga. Glavni lik je mačak Joja koji je živio u njihovoj obitelji punih 17 godina. Nasmijali smo se nekim dogodovštinama ovog slavnog mačka koji se zaljubio i pobjegao za jednom bijelom macom. Knjiga potiče na brigu o životinjama i kućnim ljubimcima. U sedmom razredu ćemo čitati još jednu popularnu knjigu ove autorice - „Maturalac“ koja je dobila književnu nagradu „Mato Lovrak“. U našoj školskoj knjižnici imamo i njezinu knjigu „Moj djed astronaut“, zbirku šaljivih i maštovitih priča što ih djed pripovijeda svome unuku Luki. Susret s autoricom bio je veoma zanimljiv i potaknuo nas je na čitanje ovih zanimljivih knjiga.

Alegra Hammoud i Ana Vondraček, 5.b

Novinarska grupa