ODLOZAK NA DAN ŠKOLE U PRIJATELJSKU ŠKOLU OLGA MEGLIČ U PTUJ
Autor: Snježana Mihočka, 4. 12. 2017.

Na poziv ravnateljice Osnovne škole Olge Meglič iz Ptuja, gđe Helene Ocvirk,  gostovali smo u Sloveniji na njihovom Danu škole. Prijateljska suradnja između učenika i učitelja naših škola traje već 35 godine. Na radionicama, svečanom programu i školskom sajmu sudjelovali su predsjednik Vijeća učenika Šimun Benedikt Kopričanec, učenica Sara Forjan te nastavnici Mihael Kivač,  Saša Špoljarić i ravnateljica.

Učenik Šimun Benedikt Kopričanec  predstavio je našu  školu učestvovanjem u njihovom programu. Izveo je pjesmu „Cesarica“ uz klavirsku pratnju prof. Mihaela Kivača, a Sara Forjan pjesmu Alive. U pozdravnom obraćanju učenicima, učiteljima, roditeljima i svim gostima ravnateljica Osnovne škole Olge Meglič Helena Ocvirk izrazila je zadovoljstvo uspješnim radom škole i dobrim međusobnim odnosima s našom školom za koje su zaslužne sve generacije ravnatelja i djelatnika jedne i druge škole. Svima prisutnima prigodnom se riječju obratio župan Mestne občine Ptuj gosp. Miran Senčar, a među njima i ravnateljica Osnovne škole „Đuro Ester“ Sanja Prelogović koja je slovenske kolege podržala u radu i izrazila zadovoljstvo što im osobno i u ime svih učenika i djelatnika naše škole, može čestitati 38-mu godišnjicu škole i 35-tu godinu našeg međusobnog druženja.

Sanja Prelogović