Ukupno: 2026257
Gledali smo fantastičan film „Čudo“
Autor: Snježana Mihočka, 26. 12. 2017.

Učenici 3. i 4. razreda te neki učenici viših razreda ovog su prosinca sa svojim razrednicima posjetili kino i uživali u predivnom filmu „Čudo“. Film je snimljen prema istoimenoj knjizi o dječaku po imenu Auggie koji je radi deformacije obraza preživio 27 operacija. Zbog liječenja se školovao kod kuće. U 5. razredu kreće u redovnu školu zajedno s ostalom djecom. Za njega je to veliki životni korak koji mu donosi mnogo tuge jer zna da nije obično dijete i da je drugačiji od drugih.

Zbog zurenja, izoliranja i vrijeđanja zbog njegovog izgleda, koje mu svakodnevno priređuju drugi učenici, školski dani za njega su jako teški, iako je odličan učenik, osobito u znanosti. Najviše ga pogađa kad saznaje da ga Jack, kojeg je smatrao prijateljem, vrijeđa iza njegovih leđa. Svojom osobnošću i dobrotom Auggie mijenja ljude oko sebe i pronalazi iskrene prijatelje koji ga prihvaćaju i staju u njegovu obranu. Auggie uspješno završava razred. Zbog pozitivnog utjecaja na sve oko sebe, Auggie osvaja vrijednu nagradu škole, ponosan što se cijela škola iskreno veseli njegovu uspjehu.

Ovaj dirljiv film pokazuje koliko su snaga obiteljske podrške, razumijevanja i ljubavi te iskreni prijateljski odnosi i prihvaćanje okoline važni za odrastanje svakog djeteta, osobito onog koje je po nečemu drugačije. Također nam poručuje da ne procjenjujemo ljude po izvanjskom izgledu, već unutarnjoj ljepoti.

Film nas je sve oduševio i većina učenika istaknula je da bi ovaj film preporučila cijelome svijetu.

Ana Vondraček, 5.b

(Novinarska grupa)