« Veljača 2018 »

Gradonačelnik posjetio učenike naše škole
Autor: Snježana Mihočka, 26. 1. 2018.

Na početku novog obrazovnog razdoblja gradonačelnik gosp. Mišel Jakšić, zajedno sa zamjenicom, gđom Melitom Samoborec, posjetio je našu matičnu školu i Područnu školu Vinica. Predstavnici Grada Koprivnice su s ravnateljicom, gđom Sanjom Prelogović obišli školu i učionice te pozdravili učenike zaželjevši im puno uspjeha u novoj 2018. godini.

Upoznali su se s radovima koji su se obavljali u školi tijekom zimskih praznika. U učionicama razredne nastave i sportskoj dvorani brušeni su i lakirani parketi kako bi se zaštitili od daljnjeg oštećivanja. Da bi našoj djeci boravak u školi bio što ugodniji, u prvim tjednima nastave nastavit će se s ličenjem učionica. Učenici će nastaviti čuvati i održavati svoje prostore urednima i čistima. Aktivnosti vezane za tjelesno kretanje važne su za razvoj i zdravlje naših učenika, stoga se nadamo novoj sportskoj dvorani jer naša mala dvorana ne može udovoljiti potrebama učenika za sportskim i drugim aktivnostima za koje nemamo prostora. Imajući na umu uvjete rada učenika na Vinici, nadamo se da će planovi za školu na Podolicama zaživjeti, kao što je gradonačelnik i naglasio te doskora krenuti u realizaciju, budući da je još jedna osnovna škola u gradu Koprivnici velika potreba cijele zajednice.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. knjižničarka