« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021280
Županijsko natjecanje iz geografije
Autor: Mirna Kovačić, 2. 3. 2018.

Naša škola „Đuro Ester“ Koprivnica je bila domaćin 25. Županijskog natjecanja iz geografije učenica i učenika osnovnih i srednjih škola održanog 1. ožujka 2018. Prije samog natjecanja dobrodošlicu i čestitke prisutnim učenicima i mentorima poželjeli su domaćini škole – ravnateljica Sanja Prelogović, voditeljica županijskog stručnog vijeća geografije Dubravka Vajdić Kolarić, Mirna Kovačić, nastavnica geografije  i učenici – sudionici prigodnog programa sa svojim učiteljima.

Geografskom ugođaju su pridonijeli radovi učenika likovne skupine koje je odabrao učitelj likovne kulture Darko Markić, geografski radovi učenika naše škole i geografske karte kao najvažniji geografski alat.

Program je započeo državnom himnom u izvođenju Sare Forjan i Šimuna Benedikta Kopričanca uz pratnju učitelja Mihaela Kivača.

Nakon toga je slijedila lutkarska predstava Loptica hopsica koju su prikazali učenici 4. razreda: Lucija Turk,  Katja Gaži, Karlo Radošević, David Šarec, Hana Pelesk i  Luka Puškaš vođeni svojom učiteljicom razredne nastave Dubravkom Bijelić.

Geografski posjet frizeru odigrao se u prikazu Kokoš kod frizera u izvođenju učenica 5. razreda Eme Begić i Valentine Varga uz vođenje  učiteljice hrvatskog jezika Sanje Kapusta.

Program je završio pjesmom Cesarica u izvođenju Šimuna Benedikta Kopričanca.

Nakon natjecateljskog dijela, dok su učitelji mentori pregledavali testove, sudionici su posjetili OŠ Legrad gdje im je toplu dobrodošlicu pripremio ravnatelj s djelatnicima škole. Brigu o učenicima vodile su nastavnica Anja Ćosić i Katarina Posavec.

U pravom geografskom duhu, na putu do Legrada, vodiči su im bile članice Mladih geografa, učenice 8. razreda Jana Nakić i Patricija Jagarinec koje su ih upoznale sa zanimljivostima prostora i naselja Legrad s okolicom.

Nakon objave rezultata, uvida u svoje radove i okrijepe, slijedilo je svečano proglašenje najuspješnijih. U geografskom ozračju, svim učenicima i mentorima su uručene pohvalnice, zahvalnice i priznanja uz poklone nakladničkih kuća Profil i Školska knjiga.

Čestitke i nagrade svima je uručila ravnateljica Sanja Prelogović uz pomoć nastavnica geografije.

Najuspješnije je Županijsko povjerenstvo predložilo za sudjelovanje na Državnom natjecanju. U iščekivanju poziva na Državno natjecanje, svim sudionicima – učenicima i mentorima još jednom upućujemo iskrene čestitke na uspjehu i na entuzijazmu u radu.

Tehničku potporu cijeloj organizaciji dao je nastavnik Matija Rušak, a informatičku obradu ljestvica poretka napravio je nastavnik matematike Ivan Piskač.

Sva su događanja fotoaparatom i kamerom popratile učiteljice Martina Andrašić i Katarina Posavec.

Najuspješniji geografi naše škole su:

5.razred: Fran Sokolić, Simon Sović i Dinko Blažek

6.razred: Fabian Perošić

7. razred: Dunja Međurečan, Filip Zvonarek, Dorian Tarle, Dinko Majerus i Vanja Setinšek

Dubravka Vajdić Kolarić

U nastavku su priloženi rezultati ovogodinjeg županijskog natjecanja.

Priloženi dokumenti:
GEOGRAFIJA_-_rezultati_za_web.xlsx (177.37 KB)