Mobilnost nastavnice Mirjane Mihalec u Reykjavik
Autor: Mirjana Mihalec, 21. 4. 2018.

Članica i koordinatorica Erasmus + tima, nastavnica engleskog Mirjana Mihalec otputovala je na najdalju destinaciju naših mobilnosti projekta „Going the extra mile“- na Island.  Tamo će od 22.-28.4. pohađati „Structured Eduactional Visit to Schools / Institutes and Training Course in Iceland“, stručno usavršavanje s elementima job shadowinga.

Usavršavanje će biti kombinacija pedagoških posjeta školama i institutima te radionica i seminara. Organizirano je u tijeku školske godine kako bi polaznici usavršavanja mogli upoznati jedinstvenu školsku kulturu kroz njihove svakodnevne aktivnosti.

Posjetit će osnovne, srednje i obrtničke škole kao i ustanove koje pružaju cjeloživotno obrazovanje za odrasle. Upoznat će islandski obrazovni sustav, inovativne načine primjene digitalnih alata te njihov pristup temama iz građanskog odgoja. Imat će prilike upoznati učitelje i ravnatelje tih škola te razmijeniti svoja iskustva.

Tijekom svog boravka posjetit će mjesta od prirodne, povijesne i kulturne važnosti za ovu zanimljivu zemlju. Ta će iskustva svakako poslužiti kao novi izvori za poučavanje i razvoj međukulturnih kompetencija naših učenika.

Nakon povratka, nastavnica će nova znanja vezana uz digitalne alate i građanski odgoj, uključiti u svoju redovnu i dodatnu nastavu te ih prenijeti drugim nastavnicima.

Nastavnica će o svojim iskustvima pisati u blogovima na stranicama naše škole koje ćete moći pratiti tijekom sljedećeg tjedna.

Informacije navedene u članku odražavaju isključivo stajalište autora. Europska Komisija nije odgovorna za uporabu informacija koje su u članku navedene.