« Prosinac 2018 »

PREDŠKOLCI IZ SKUPINE „KOCKIĆI“ POSJETILI NAŠU ŠKOLU
Autor: Mirna Kovačić, 24. 5. 2018.

2. svibnja 2018. godine, našu školu posjetili su predškolci Dječjeg vrtića „Tratinčica“, skupina „Kockići“. Srdačno su ih dočekali ravnateljica, učiteljica Dragana Kolenko, Mirna Kovačić i knjižničarka Nikolina Sabolić, a u svojim učionicama ugostili su ih i učitelji Miroslav Kanisek i Dubravka Vajdić Kolarić.

„Kockići“ su se sjajno zabavili u našoj školi, razgledajući unutrašnje i vanjske prostore škole a pritom i vidjeli na koji se način odvija nastava. Predškolci su po prvi put imali priliku sjesti u školske klupe. Prisustvovali su satu hrvatskoj jezika kojeg je vrlo maštovito osmislila učiteljica Dragana Kolenko. Kockići su uz pomoć učenika prvog razreda prepisivali prve riječi s ploče, slušali i analizirali pjesmu posvećenu majci, a kasnije i izradili crtež koji su ponijeli u vrtić za uspomenu. Nakon „teškog rada“ uslijedila je nagrada – bomboni za sve.

Na kraju uzbudljivog školskog dana budući prvašići su se složili kako je u školi jako lijepo: osim učenja i zadaća ima i puno zabave, igre i veselja. Sretnih i nasmiješenih lica te puni dojmova predškolci su se zahvalili na srdačnom gostoprimstvu. Nadamo se da će im ovaj naš zajednički školski dan olakšati njihove prve prave školske dane ujesen kada i oni postanu đaci prvaci.

Mirna Kovačić, prof.

Fotogaleriju pogledajte u nastavku: