Veseli doček prvašića u našoj školi
Autor: Snježana Mihočka, 4. 9. 2018.

Učenike prvih razreda dočekali smo priredbom u školskoj dvorani, koju su za njih pripremili učenici 4.a razreda scensko-recitatorske grupe pod mentorstvom učiteljice Maje Sinjeri. U zaigranom igrokazu stariji prijatelji pokazali su prvašićima kako je u školi zanimljivo i kako se svaki dan nauči nešto novo. Uz vesele pjesmice prikazali su što se uči na pojedinim nastavnim predmetima.

Dobrodošlicu u našu školu učenicima i roditeljima zaželjela je ravnateljica gđa Sanja Prelogović zahvalivši roditeljima što su povjerili školi svoju najveću dragocjenost – svoju djecu te istaknula da ćemo svi zajedno raditi i surađivati, kako u lijepim, tako i u težim trenucima s ciljem dobrobiti djeteta.

Učenike su prvoga dana nastave posjetili gradonačelnik gosp. Mišel Jakšić, zamjenica gđa Melita Samoborec, zamjenica gđa Ksenija Ostriž i pročelnica Ana Mlinarić. Gradonačelnik se obratio prvašićima zaželjevši im zadovoljstvo i uspjeh u budućim školskim danima. Učenike, roditelje i učitelje blagoslovio je vlč. Tomislav Petrić.

Učenicima i roditeljima su se predstavile učiteljice prvih razreda – Dubravka Bijelić, Maja Paska Šabatović i Nadica Čolak, koje su prozvale svoje učenike i povele ih u učionice. Ravnateljica je roditeljima predstavila učiteljicu engleskog jezika Tomislavu Kraljić, vjeroučitelja Tomislava Katalenića, koji će učiti njihovu djecu te stručne suradnice; psihologinju Renatu Glavica, socijalnu pedagoginju Dijanu Lukačić, pedagoginju Jasnu Relja i knjižničarku Nikolinu Sabolić.

Roditeljima se obratila predstavnica Prometne policije PU Koprivničko-križevačke naglasivši važnost poduke prvašića najsigurnijem putu od kuće do škole i pažljivom ponašanju na prometnicama.

Psihologinja Renata Glavica je prezentacijom predstavila školu i praktičnim savjetima uvela roditelje u početak školovanja njihove djece.

Svim našim učenicima želimo veseli početak škole!

Knjižničarka Nikolina Sabolić