Otvoren je i uređen edukativni kutak za učenike razredne nastave
Autor: Snježana Mihočka, 9. 10. 2018.

U Dječjem tjednu otvoren je pedagoški kutak za učenike u razrednoj nastavi. Cilj je tog prostora omogućiti učenicima provesti slobodne sate ili slobodno vrijeme u čitanju, edukativnim igrama i druženju. Formiranje kutka je planirano u Razvojnom planu škole za školsku godinu 2018./2019. s namjerom poticanja čitalačkih i suradničkih vještina i stvaranja pozitivnog radnog ozračja u učeničko slobodno vrijeme.

Prostor se nalazi u jednom dijelu hodnika razredne nastave i opremljen je postojećim školskim namještajem te didaktičkim materijalima koji su prikupljeni donacijama učitelja, pedagoginje i učenika četvrtih razreda.

Kutak je jednim dijelom i rezultat sudjelovanja u međunarodnim projektima Erasmus+ i Znanje kao dar te upoznavanja sa školskim praksama europskih zemalja. One postižu ostvarenje škole što otvorenije stvarnom životu, opuštenom radnom ozračju i odgojno-obrazovnim rezultatima zasnovanim na jedinstvu činjeničnog znanja i praktičnih životnih vještina. U tom pravcu je naša škola unazad nekoliko prethodnih godina uvela nove izvannastavne aktivnosti poput tri grupe domaćinstva, sportskih grupa u razrednoj nastavi, plesnih skupina i rada s darovitim učenicima te tako obogatila naš školski kurikulum. Plan je ostvariti slične sadržaje i u predmetnoj nastavi te vanjskom sportskom igralištu.

mr.sc. Jasna Relja, pedagoginja savjetnica