« Studeni 2018 »

U OŠ“ Đuro Ester“ održano je 23. listopada 2018. Županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika geografije Koprivničko-križevačke županije
Autor: Snježana Mihočka, 26. 10. 2018.

Tema ovog skupa je bila UČENICI S POSEBNIM POTREBAMA koja obuhvaća DAROVITE učenike i učenike S POTEŠKOĆAMA.

Psihologinja škole domaćina Renata Glavica održala je predavanje radioničkog tipa Daroviti učenici – izazovi u radu, očekivanja i mogućnosti.

Kroz radionicu Učenici s poteškoćama – aktivnosti učenika i strategije podrške, Dubravka Vajdić Kolarić, učitelj savjetnik iz OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica potaknula je prisutne na promišljanje i konkretnu izradu aktivnosti i strategija podrške na osnovu sadržaja i ciljeva na obrascu IOOP-a uz Listu za procjenu kompetencija učenika za učenje geografije i planiranje inkluzivne podrške.

Primjer dobre prakse kroz izradu projekta „Jedemo odgovorno i poštujemo tradiciju“ pokazala je Zdenka Drakulić, učitelj savjetnik iz OŠ Sokolovac.

Zanimljivost iz naših škola prenijela  je Darija Krušelj, učiteljica geografije u OŠ „Braća Radić“ Koprivnica. U Tjednu cjeloživotnog učenja s geologinjom je osmislila temu Građa Zemlje – stijene i minerali te na taj način ove sadržaje približila učenicima izvannastavnih aktivnosti.

Prateći aktualnosti, Dubravka Vajdić Kolarić uvela je prisutne u „Školu za život“. Sudionici skupa su, koristeći računala, pregledali stranicu i vidjeli kako se odvija eksperimentalni program uvođenja novog Kurikuluma.

Skup je završio prijedlogom tema za naše sljedeće susrete uz ugodno ozračje, druženje i izmjenom iskustava svih prisutnih.

Dubravka Vajdić Kolarić,

voditeljica ŽSV-a