« Studeni 2018 »

OBILJEŽILI SMO DAN GRADA
Autor: Mirna Kovačić, 8. 11. 2018.

Kao i prijašnjih godina u našoj je školi povodom Dana grada upriličen prigodni program. U njemu su sudjelovali učenici više izvannastavnih skupina koji su uz pjesme, recitacije, prezentacije i igrokaz prošetali kroz prošlost i sadašnjost Koprivnice. Za sve to pripremali su ih njihovi učitelji, voditelji skupina.

Na samom početku Šimun Benedikt Kopričanec otpjevao je i odsvirao svima nam poznatu pjesmu „Koprivnica“. Nastavili smo prezentacijama o prošlosti grada koje su pripremili Mladi povjesničari, dok su se Mladi geografi prošetali kroz Koprivnicu danas.

Članovi skupine Povijest za budućnost izveli su scenski prikaz kako je Koprivnica postala slobodni i kraljevski grad, a Filmska skupina „Oko“ upoznala nas je sa poznatim Koprivničancima koji su nekad bili učenici naše škole.

Između tih točaka pjesme posvećene Koprivnici, ali i jeseni oko nas krasnoslovile su učenice Scensko-recitatorske grupe te smo time zaokružili cijeli program i čestitali 662. rođendan našem gradu.

Jasminka Fanuko-Polančec

Fotogaleriju pogledajte u nastavku.