Ukupno: 2026235
Geografi istraživači na terenskoj nastavi
Autor: Mirna Kovačić, 17. 12. 2019.

Mi, kao članovi izvannastavne aktivnosti Geografi istraživači posjetili smo Javnu ustanovu za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije.

U okviru izvannastavne aktivnosti Geografi istraživači posjetili smo zajedno s našom voditeljicom Dubravkom Vajdić Kolarić Javnu ustanovu za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije. Najprije smo o njihovoj djelatnosti istražili na web stranici, zatim smo osmislili pitanja te se uputili u posjet.

Mnogo toga smo saznali o ovoj ustanovi, vjerojatno najdužeg imena, njihovim projektima vezanim za ekologiju i čuli smo različite zanimljivosti o zaštićenim dijelovima prirode.

Mogli smo postaviti pitanja i dobiti odgovore na njih. Sudjelovali smo i u dvije radionice kroz koje smo upoznali biljni i životinjski svijet na zaštićenim lokalitetima, ali i o mnogim prirodnim procesima kao što je djelovanje vjetra, rijeke i čovjeka.

Djelatnice su bile posebno ljubazne, pripremljene i zanimljive, a mi vrlo znatiželjni i zainteresirani. Saznali smo puno toga novog, a uz dobivene brošure još ćemo se bolje upoznati s važnošću zaštite i očuvanja prirode na prostoru naše županije.

Nastojat ćemo kroz svoje aktivnosti barem jednim djelićem doprinijeti tome. Veselimo se terenskoj nastavi na zaštićenim lokalitetima.

Geografi istraživači

Ana Marija Buhić  i Sara Višak