Ukupno: 2026578
Obavijest o početku online nastave
Autor: Snježana Mihočka, 13. 3. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici/ce, cijenjeni nastavnici/ce,

temeljem dopisa Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, obavještavam vas da se od ponedjeljka 16. 03. 2020. neće održavati nastava u Školi, već će biti zamijenjena nastavom na daljinu pomoću informacijsko-komunikacijske tehnologije.

U Yammer sustavu formirana je virtualna zbornica u kojoj su svi učitelji naše Škole.

RAZREDNA NASTAVA:

Za učenike nižih razreda nastava će se održavati na 3. programu Hrvatske radiotelevizije svaki dan u sljedećim terminima:

1.razred 8:00 – 10:00 h

2.razred 10:00 – 12:30 h

3. razred 13:00 – 16:00 h

4. razred 16:00 – 19:00 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na trećem bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

Škola će osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Ti učenici će u školi pratiti nastavu na programu HRT 3. Dakle, za njih neće biti organizirana nastava, nego će pratiti obrazovni program na televiziji ili će sudjelovati u nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.

Učiteljice razredne nastave, kako bi povezale roditelje, formirale su virtualne grupe Viber, WhatsApp, e-mail.

PREDMETNA NASTAVA:

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale.

Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8:00 do 14:00 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a  i na mrežnoj stranici Škole.

Za predmetnu nastavu razrednici su u sustavu Yammer formirali virtualne razrede u kojima su svi učenici pojedinog razreda i njihovi predmetni učitelji

Virtualnom razredu pristupa se s AAI identitetom prema uputama CARNET-a i MZO-a koje se nalaze na sljedećim stranicama: https://www.carnet.hr/udaljenoucenje/  i   https://skolazazivot.hr/e-ucenje/ .

Dodatno , Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8:00 do 14:00 sati

Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u virtualnom razredu.

U ponedjeljak 16.3.2020. naša Škola objaviti će na svojoj mrežnoj stranici popis linkova na pojedine virtualne razrede kako bi svi nastavnici i učenici znali gdje trebaju pristupiti.

Autobusne linije neće voziti.

Dragi učenici, poštovani roditelji, za sva pitanja na raspolaganju su vam vaši razrednici i nastavnici.  Prvi puta se susrećemo s nastavom na daljinu primjenom informacijsko komunikacijske tehnologije, ali spremni smo i vjerujem da ćemo svi zajedno međusobno surađivati i učiti. Svaki imamo svoju obvezu koju moramo, ovih dana, ispuniti.

Sve obavijesti o novonastaloj situaciji paralelno će se objavljivati na stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja, CARNET-a, Škole za život, Agencije za odgoj i obrazovanje i naše.

Svim učenicima želim lijepo druženje s nastavnicima u izvršavanju svojih obveza.

Vama, poštovani roditelji, hvala  što ste uvijek tu kad je potrebno pomoći vašem djetetu i Školi.

Cijenjene kolegice i kolege, poštovani djelatnici Škole, hvala za zajedništvo, pomoć i suradnju na dobrobit naših učenika i njihovih roditelja!

Do ponovnog susreta u školi svima želim svako dobro i čuvajte se!

Koprivnica, 13. ožujka 2020.

Vaša ravnateljica:

Sanja Prelogović