UZ Đurđica

« Siječanj 2021 »

DOBILI SMO IGRU NAMIJENJENU POVEĆANJU SIGURNOSTI DJECE U PROMETU
Autor: Snježana Mihočka, 28. 9. 2020.

Učiteljica naše škole Biserka Knez sudjelovala je na edukaciji za učiteljice i učitelje o sigurnosti djece u prometu, organizirane u okviru projekta „zakOČI - Take a brake!“. Projekt  je odobrio Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u sklopu Programa švicarsko-hrvatske suradnje.

Partneri u tom projektu su CareCross iz Švicarske, Sveučilište Sjever, Grad Koprivnica, Grad Zaprešić i Općina Bale. Cilj je okupiti sve sudionike u prometu, donositelje odluka, stručnjake, studente, policiju, roditelje, odgojitelje, širu zajednicu i djecu kako bi zajedno promišljali i razvijali sigurna prometna rješenja uz pomoć švicarskih iskustava i najboljih praksi.

Radionica je održana 4. rujna 2020. od 9 do 13 sati preko Zoom platforme. Sastojala se od predavanja, grupnog rada i predstavljanja alata za učenje. Gradovi partneri i Općina Bale dobili su jedan od predstavljenih alata za učenje – igru tipa escape room vrijednu 20.000,00 kn.

U četvrtak, 24.9.2020. u Gradskoj vijećnici obavljena je primopredaja igre i kratka edukacija predstavnice Udruge Roda Italine Benčević s uputama o korištenju. Igru su preuzele učiteljice Tijana Martić, Lidija Bogadi i Biserka Knez. Primopredaji je bila nazočna predstavnica Gradske uprave Iva Svirčić Borštnar i dvije učiteljice iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ i OŠ „Braća Radić“. Predstavnici škola dogovorit će se kada će koja škola koristiti igru.

Vrijednost ove donacije najviše se ogleda u tome što pridonosi znanju djece o kretanju u prometu, a time i povećanju njihove sigurnosti. To je jako važno jer promet zauzima vodeće mjesto uzroka stradavanja djece u Hrvatskoj. Ako se na taj način spasi život samo jednog djeteta, igra se u potpunosti isplatila.