« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021219
Filmska družina „OKO“ na državnoj 58. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece
Autor: Snježana Mihočka, 5. 10. 2020.

Film „Na idući level…neovisno“, filmske družine „OKO“ plasirao se među najbolje filmove dječjeg stvaralaštva u Republici Hrvatskoj.

Film tematizira ovisnost o igranju videoigara, a nastao je kao suradnja dvaju razreda u tzv. c-projektuCilj projekta je osvijestiti i educirati učenike o mogućnostima sigurne online komunikacije, osvijestiti postojanje vršnjačkog nasilja na internetu i educirati učenike kako se nositi s tim problemom.

Na idući level - sa snimanja

Voditelji projekta su razrednici 7.c i 8.c razreda,  učitelji Saša Špoljarić i Martina Trešćec Godek.

U studenom 2019. godine Županijsko Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe droge raspisalo je natječaj za izradu edukativnih filmova o problemu ovisnosti. Na poticaj školske socijalne pedagoginje Dijane Lukačić, autorice filma Lorena Miklošić (7.c) i Jana Marić (7.d), zaključuju da je najveća ovisnost njihove generacije ona o igranju videoigara. Uz igrane prizore iz najpopularnijih videoigara, u filmu je moguće vidjeti što o tom problemu misle učenici tadašnjeg 6.c i 7.c razreda, učitelj glazbene kulture Mihael Kivač (koji je i autor glazbe za film) i vjeroučitelj Saša Špoljarić.

Na idući level, autorice

Zbog poštivanja epidemioloških mjera, autorice filma Lorena Miklošić i Jana Marić, zajedno sa svojom mentoricom Martinom Trešćec Godek, Reviju nisu pratile na Malom Lošinju, nego online, iz udobnosti svoga doma.

Film je moguće vidjeti na poveznici.

Martina Trešćec Godek,

mag. educ. hrvatskog jezika i književnosti