« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021325
Online foto radionica za učenike
Autor: Snježana Mihočka, 6. 11. 2020.

U sklopu projekta SHARE MUSIC, Grad Koprivnica organizirao je 5. i 6. studenog dvije online foto radionice pod nazivom „Mali uvod u svijet slika: Kako čitamo i snimamo fotografije“. Radionice je vodio koprivnički fotograf Ivan Gundić, a sudjelovali su učenici iz Mađarske te učenici naše škole i OŠ “Braća Radić”.

Iz naše škole sudjelovali su učenici polaznici foto grupe Patrik Kmetić, Damjan Široki, Mirna Savić, Fran Horvat, Patricia Kovač, Lina Horvat i Ana Ivanović te voditeljica foto grupe nastavnica Mirjana Mihalec. U prvom dijelu radionice fotograf je dao kratki pregled razvoja fotografije te na konkretnim primjerima naučio polaznike analizirati fotografije s obzirom na njihovu temu, formu i sadržaj. Fotograf je također istaknuo što neke fotografije čini zanimljivima te što je potrebno učiniti kako bi naše fotografije privukle pažnju gledatelja. U praktičnom dijelu radionice voditelj je komentirao fotografije koje su mu učenici prethodno poslali. Na tim primjerima primijenio je sve što je rečeno u teorijskom dijelu radionice te pokazao učenicima kako upotrebom linija, kontrasta, boje, okvira i pravila trećina snimiti uspješnije fotografije. Obje radionice bile su inspirativne te omogućile učenicima da prošire svoje znanje o fotografiji.

Mirjana Mihalec, prof. engleskog jezika