UZ Đurđica

« Ožujak 2021 »

Djeca i obitelj prije, tijekom i nakon potresa
Autor: Sanja Prelogović, 15. 1. 2021.

Poštovani roditelji, cijenjeni učitelji,

U prilogu su brošure o zaštiti mentalnog zdravlja djece, učenika i njihovih obitelji od učinaka potresa, a koje je izradila Poliklinika za zaštitu djece Grada Zagreba.

Brošure su jednostavne i razumljive te mogu pomoći  roditeljima i učiteljima u radu s djecom vezano uz temu u svakodnevnim situacijama suočavanja sa svojim i dječjim strahovima od potresa i njihovim posljedicama.

Publikacije Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba

“Djeca i obitelji prije, tijekom i nakon potresa”

“Mali vodič kroz velike promjene” Podrška roditeljima u ulozi prirodnih pomagača djeci u prvih mjesec do dva nakon traumatskog događaja

U okolnostima dugotrajnog stresa i neizvjesnosti, a na žalost i traumatskih događaja, prirodno i očekivano je da i odrasli i djeca imaju određene reakcije. Razumljivo je da smo zabrinuti za djecu, trebamo savjete o tome kako se postaviti, kako objasniti djeci što se događa i pružiti im podršku. Važno je dobiti stručne i provjerene informacije kako si olakšati situaciju i pomoći djeci.

Prilažemo dvije publikacije Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba s korisnim informacijama i savjetima:

“Djeca i obitelji prije, tijekom i nakon potresa” interaktivna je publikacija pa uz savjete o tome kako razgovarati s djecom i kako se ponašati u slučaju potresa, predlaže i aktivnosti s djecom. Autori su psiholozi Poliklinike: prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander, Krešimir Prijatelj i Mia Roje Đapić.

“Mali vodič kroz velike promjene” može poslužiti kao podrška roditeljima/skrbnicima u ulozi prirodnih pomagača njihovoj djeci u prvih mjesec do dva nakon traumatskog događaja.  Koncipirana je veoma pregledno i jednostavno u obliku odgovora na pitanja: Što se događa?, Zašto se događa? i Što učiniti?  Autori publikacije su stručnjaci Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba, psiholozi prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander, Mia Roje Đapić i Krešimir Prijatelj.