« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021262
Protokol o postupanju u slučaju potresa za učenike
Autor: Sanja Prelogović, 28. 1. 2021.

Škola u kojoj se održava nastava je sigurna od potresa kakvi su se dogodili u našoj zemlji. Ne očekujemo većih problema od onih koji su se događali, no uvijek moramo postupati odgovorno prema sebi i drugima.

Bilo bi korisno da imate pripremljen komplet lijekova koje redovito koristite, u jakni, uvijek uz sebe! Neka vam i mobilni telefoni budu u jaknama!

Posebno važno je da u svakom trenutku slijedite upute učitelja, posebno prilikom vježbi evakuacije i eventualnog potresa.

ZA VRIJEME NASTAVE

• Ukoliko se dogodi potres za vrijeme trajanja nastave, a nalazite se u učionici, dok traje potres i trešnja, spustite se pod klupu i pokrijte glavu rukama. Odmaknite se od staklenih površina, ili od visokih i visećih predmeta, ormara i slično.
  • Ukoliko ste u blagovaonici ili na hodniku stanite uz zid bez prozora i čekajte upute učitelja.
  • Zaštitite glavu jaknom, rukama ili torbom u slučaju urušavanja plafona, da vas padajući dijelovi ne bi ozlijedili.
  • Ne napuštajte učionicu niti zgradu dok traje potres.
  • Nakon smirivanja trešnje, učitelji će vas odvesti, evakuacijskim putem na zborno mjesto na igralištu izvan škole.
  • Prilikom napuštanja zgrade škole, oblačite jaknu. Torbe s knjigama ostavite u razredu.
  • Nemojte obuvati cipele već izlazite u čistim tenisicama za dvoranu, koje imate na nogama.

ZBORNO MJESTO

• Na zbornom mjestu mirno slušajte upute učitelja i ostanite u grupi poštujući epidemiološke mjere.
  • Nemojte koristiti mobilne telefone za kontakte s ostalim članovima obitelji, jer će kontakt uspostaviti učitelji.
  • Ne napuštajte zborno mjesto. Učitelji moraju znati gdje se nalazite. Ostanite u grupi poštujući epidemiološke mjere.
  • Ne pokušavajte sami odlaziti svojim kućama, pričekajte upute učitelja o povratku u učionice ili odlazak kućama.
  • Učitelj ostaje s učenicima do dolaska roditelja.
  • Roditelji su dužni doći po djecu na zborno mjesto razreda.
  • Roditelj ne odvodi djecu dok se ne javi učitelju.

ZA VRIJEME ODLASKA KUĆAMA ILI DOLASKA U ŠKOLU

• Kući možete otići tek kada roditelji dođu po vas ili učitelj kaže da odlazite kućama.
  • Odmaknite se od rubova kuća da na vas ne bi pali crijepovi ili komadi žbuke.
  • Pazite na automobile ukoliko se krećete po cesti.
  • Pokrijte glavu torbom, odjećom ili rukama da se zaštitite od mogućih padajućih predmeta.
  • Po prestanku trešnje mirno, bez nepotrebnog zadržavanja požurite svojim kući.
  • U autobusu ostanite mirni i slušajte uputu šofera.

Ravnateljica Škole:

mr. Sanja Prelogović