« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021146
Počinje i druga godina provođenja građanskog odgoja u našoj školi
Autor: Mihajlo Obranović, 17. 9. 2013.

Ovu školsku godinu učitelji naše škole započeli su još jednom edukacijom iz područja građanskog odgoja u mjesecu kolovozu.

Gđa savjetnica Nevenka Jelačić Lončarić održala je radionicu na temu“ Suradničko učenje kao metoda u građanskom odgoju“ kojom je predstavila moguće modele učenja i poučavanja u nastavnom procesu. Članovi učiteljskog vijeća su u grupnom radu stavljeni u uloge učenika i putem metode suradničkog učenja prenosili jedni drugima sadržaje iz osnova demokracije. Nekoliko dana poslije na Učiteljskom vijeću, učiteljice naše škole Dubravka Vajdić i Maja Sinjeri održale su radionicu na temu „Određivanje ishoda u građanskom odgoju“ u kojoj su članovi kolektiva analizirali svoja dosadašnja iskustva u provođenju građanskog odgoja.

Tijekom ove školske godine i dalje se nastavljaju teme iz građanskog odgoja koje se provlače kroz gotovo sve nastavne predmete i sate razrednika. Kroz mjesečno planiranje i plan aktivnosti evidentirati će se sve ostvarene aktivnosti. Teme će održavati učitelji, stručni suradnici i vanjski suradnici, najčešće roditelji naših učenika koji su svojim zanimanjem vezani uz ovo područje. Također ostvarit ćemo dva zanimljiva projekta.

Jedan je na temu volontiranja, razumijevanja i prihvaćanja različitosti pod nazivom „Što su to disleksija i disgrafija? A vode ga Miroslav Kanisek i Jasna Relja. U njega će aktivno biti uključeni učenici petih i sedmih razreda i njihovi roditelji. Projekt će biti predstavljen i na Smotri projekata iz demokratskog građanstva kroz Projekt građanin.

Drugi je projekt pod nazivom „Izbor razrednog rukovodstva“, a vode ga Maja Sinjeri i Biserka Knez u kojem će učenici trećih razreda detaljno naučiti koje su to sve osobine važne za dobrog vođu razreda i općenito vođu u društvu.

Učenje životnih vještina kao što su tolerancija, razumijevanje, suradnja, timski rad i razvijanje moralnih vrijednosti kod učenika i učitelja cilj su našeg i ovogodišnjeg plana rada u području građanskog odgoja.

Pedagoginja savjetnica:

mr.sc. Jasna Relja