« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021080
Uspješni na međuopćinskom LiDraNu
Autor: Mihajlo Obranović, 24. 1. 2014.

Učenici naše škole sudjelovali su na međuopćinskom natjecanju LiDraNo i postigli uspjeh u sve tri kategorije natjecanja: literarnom izrazu, novinarskom izrazu i scenskom nastupu.

Na županijskom LiDraNu predstavljat će nas učenici 8. razreda Ana Želimorski, Antonela Vargić i Vladimir Vondraček.

Domaćin međuopćinskog susreta LiDraNo bila je OŠ Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec koja nas je lijepo ugostila. Najmlađi sudionici bili su učenici 3. a razreda Dinko Majerus, Dunja Međurečan, Dorian Tarle i Iva Tonklin s lutkarskom predstavom „Školska čudovišta“. Tina Odobašić iz 4. a i Vladimir Vondraček iz 8. d nastupili su recitacijom pjesama Frana Galovića; Tina je krasnoslovila pjesmu „Lastavice“, a Vladimir pjesmu „Klet“.

Naši su se učenici iskazali u scenskom nastupu i osvojili puno pohvala. Uvjerljivim nastupom poseban je dojam na povjerenstvo ostavio Vladimir Vondraček kazivanjem pjesme „Klet“, pa će nas Vladimir predstavljati i na županijskom LiDraNu.

U kategoriji literarnih i novinarskih radova također su nagrađeni radovi naših učenica, i to literarni rad „Tri žene, tri svijeta“ Ane Želimorski iz 8. a razreda i novinarski rad – intervju „Kazalište otvara nove svjetove“ Antonele Vargić iz 8. c razreda. Njihovi radovi upućeni su na županijski susret LiDraNo.

Čestitamo im i želimo puno uspjeha!

Tina Odobašić, 4. a

Novinarska grupa

Dojmovi naših najmlađih sudionika s LiDraNa

U školi Mihovila Pavleka Miškine u Đelekovcu su nas jako lijepo ugostili. Iva Tonklin, Dinko Majerus, Dorian Tarle i ja glumili smo u igrokazu „Školska čudovišta“. Prije nego smo počeli glumiti, imala sam tremu i bila sam uplašena jer nas je gledalo mnogo ljudi. Bili smo jako dobri i zadovoljna sam kako smo glumili. Svidjeli su mi se mnogi igrokazi učenika iz drugih škola. Najviše mi se svidjela predstava „Bajka o ribaru i ribici na novigradski način“ jer je bila vrlo zanimljiva i smiješna. Bilo je i puno lijepih recitacija. Mi, nažalost, nismo prošli dalje s našom lutkarskom predstavom „Školska čudovišta“, ali dobili smo puno pohvala.

Dunja Međurečan, 3. a

Na LiDraNu mi je bilo vrlo zabavno jer volim nastupati, recitirati ili glumiti u našim predstavama. Družio sam se s prijateljima i gledao i slušao učenike u njihovim nastupima. Posebno mi je bila smiješna predstava „Bajka o ribaru i ribici na novigradski način“. Bilo mi je lijepo na LiDraNu, ali sam malo tužan što naša predstava nije izabrana za daljnje natjecanje. Nadam se da ćemo sudjelovati i sljedeće godine.

Dinko Majerus, 3. a

Meni je na natjecanju bilo lijepo. Sviđala mi se moja uloga, a i Dunja, Dorian i Dinko bili su jako dobri. Žao mi je što nismo prošli dalje, ali drugi put hoćemo i dat ćemo sve od sebe.

Iva Tonklin, 3. a

Danas mi je bilo jako zabavno jer sam bio na natjecanju u Đelekovcu. Kad sam glumio, bilo mi je lijepo i mislio sam da ćemo ići i na županijsko natjecanje. Gledali smo igrokaze i recitacije učenika iz drugih škola i to mi je bilo zabavno i poučno. Tada su stigli rezultati i proglasili su nagrađene učenike i škole. Mi nismo prošli dalje, ali ja sam znao da sam se potrudio i bio sam ponosan na nas. Ovo mi je bilo lijepo, zabavno i poučno iskustvo i nikad ga neću zaboraviti.

Dorian Tarle, 3. a

Priloženi dokumenti: