« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021223
Učenici na županijskoj smotri LiDraNo
Autor: Sanja Figač, 5. 2. 2014.

Na županijskom susretu LiDraNo našu školu predstavljali su učenici Vladimir Vondraček, Ana Želimorski, Antonela Vargić i Petra Balija.

Domaćin županijske Smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva bila je Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva u Đurđevcu, a program Smotre održan je u Domu kulture u Đurđevcu.

Vladimir Vondraček, 8. d, predstavio se u pojedinačnom scenskom nastupu kazivanjem poezije – krasnoslovom pjesme Klet Frana Galovića. Antonela Vargić, 8.c, sudjelovala je u kategoriji novinarskih radova Razgovorom s piscem i kazališnim redateljem Damirom Mađarićem Kazalište otvara nove svjetove, a Petra Balija, 8.c, kao članica novinarske grupe predstavljala je naš školski list „Leteći razred“. Ja sam sudjelovala na LiDraNu literarnim radom Tri žene, tri svijeta.

Nas četvero, zajedno s mentoricom knjižničarkom Nikolinom Sabolić, imali smo prilike uživati u krasnim i dojmljivim dramsko-scenskim, lutkarskim i pojedinačnim scenskim izvedbama učenika osnovnih i srednjih škola iz naše županije koji su se plasirali na županijsku razinu. Od svih dramsko-scenskih nastupa osobito nam se svidjela Bajka o ribaru i ribici na novigradski način učenika iz OŠ Novigrad Podravski izvedena u humornom tonu, ponajprije zbog interesantno razrađene priče ovog Puškinovog klasika i uvjerljivog nastupa učenika na sceni. Dobri su bili i učenici iz OŠ Bregi koji su za scenu prilagodili pojedine isječke iz romana Bum Tomica Silvije Šesto. Od literarnih radova dirnula nas je osobna ispovijest učenice čiji su se roditelji rastali, kao i ratna ispovijest vukovarskog vodotornja, simbola Domovinskog rata, koju je napisao učenik iz Srednje škole Ivan Seljanec iz Križevaca. On novinarskih radova istaknuo se intervju s Koprivničancem i svjetskim putnikom Petrom Rikićem Oko svijeta učenice iz OŠ Antun Nemčić Gostovinski. Također je pohvaljena radioemisija Učenici i reklame učenika iz OŠ Sveti Petar Orehovec i školski list učenika OŠ Ljudevita Modeca Križevci. Na okruglim stolovima svi su učenici pohvaljeni za trud, a uz istaknute kvalitete, dobili su i mnoge savjete kako još više poboljšati svoj rad.

Iako smo se natjecali u tri kategorije: scenskom nastupu, literarnom i novinarskom izrazu, nismo se plasirali na državnu razinu. Ipak, vratili smo se kući puni dojmova i volje da nastavimo sa svojim radom.

Ana Želimoski, 8. a

Novinarska grupa