Ukupno: 2026498
Županijsko natjecanje iz geografije
Autor: Đurđica Lucek, 12. 3. 2014.

OŠ"Đuro Ester" bila je domaćin Županijskog natjecanja iz geografije učenika i učenica osnovnih i srednjih škola. Prije natjecanja dobrodošlicu i što više uspjeha poželjeli su učenicima i mentorima domaćini - ravnateljica i učenici, sudionici prigodnog programa.

U programu su sudjelovali članovi recitatorske skupine razredne i predmetne nastave pod vodstvom učiteljica Dubravke Bijelić i Ane Matijević, školski pjevački zbor s učiteljem glazbene kulture Mihaelom Kivačem i ritmička skupina razredne nastave uz vođenje učiteljice Jasne Tkalčec. Ugođaju su pridonijeli radovi učenika likovne skupine uz vođenje učitelja Darka Markića.

Nakon objave rezultata, svima su uručene pohvalnice, zahvalnice i diplome,  pokloni Podravke , časopis Meridijani i poklončići školske zadruge "Đurđica". Čestitke i nagrade svima je uručila ravnateljica Sanja Prelogović i predstavnica Grada, gospođa Helena Hećimović.

Najuspješniji mladi geografi naše škole su:

MARTA KUNŠTIĆ, 5. razred - 1. mjesto

LARA PODHRAŠKI, 6. razred - 1. mjesto

TONI KRUPSKI, 6. razred - 6. mjesto

LANA VARGA, 7. razred - 2. mjesto

MORANA DOMINKOVIĆ, 7. razred - 4. mjesto

LOVRO KRAPINEC, 7. razred - 6. mjesto

JELENA MATEJAK, 7. razred - 7. mjesto

ANTONIO MEĐUREČAN, 8. razred - 2. mjesto

Učenike su tijekom godine pripremale učiteljice geografije Jasminka Fanuko-Polančec i Dubravka Vajdić.

Posebno ističemo našeg učenika Antonija Međurečana koji je na natjecanjima sudjelovao 4 godine te dva puta bio sudionik Državnog natjecanja. Povjerenstvo za sedmi razred posebno je pohvalilo našu  učenicu Lanu Varga za poštenje .

Najuspješnije je učenike Županijsko povjerenstvo predložilo za sudjelovanje na Državnom natjecanju. U iščekivanju poziva, svim sudionicima - učenicima i mentorima iskrene čestitke, a najboljima želimo plasman na Državno natjecanje.