Ukupno: 2026344
OŠ "Đuro Ester" domaćin sedme Županijske smotre projekata u Koprivničko-križevačkoj županiji
Autor: Sanja Figač, 1. 4. 2014.

Sedma županijska smotra projekata iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo za Koprivničko-križevačku županiju održana je 28. ožujka 2014. godine u Osnovnoj školi »Đuro Ester«, u Koprivnici.

Organizatori Smotre bili su Agencija za odgoj i obrazovanje, Županija Koprivničko-križevačka i OŠ »Đuro Ester« Koprivnica.

Sudionike skupa pozdravili su ravnateljica škole Sanja Prelogović, Pročelnica upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Koprivnice Kristina Cvitić, zamjenik župana Ivan Pal te saborski zastupnik Željko Šemper. Na Smotri su bila prikazana četiri projekata. U prezentaciji projekata sudjelovalo je šesnaest učenika i četiri voditelja.

Predstavljeni projekti, učenici i njihovi mentori:

• Želim znati, želim pomoći!, OŠ Molve, učenici: Helena Ivančan, Ana Lončar, Lorena Vincek, Ana Ivančan, mentorica: Mirela Paša;
  • Zavičajna zbirka „Legradska hiža“, OŠ Legrad, učenici: Matija Habek, Iva Šenji, Leon Sataić, Tara Kolaš, mentorica: Tamara Marcinjaš;
  • Izbor razrednog rukovodstva,  OŠ „Đuro Ester“, Koprivnica, učenici: Dunja Međurečan, Dorian Tarle, Dinko Majerus; Vanja Setinšek, mentorica: Maja Sinjeri;
  • So, how was school?, Gimnazija „Fran Galović“, Koprivnica, učenici: Paula Stančin, Lucija Sović, Ivana Markulin, Hnana Gligorović, mentorica: Mišela Lokotar.

Učenici i njihovi mentori, kroz svoje projekte, upoznavali su Ustav Republike Hrvatske, stjecali odgovarajuće znanje, razvijali vještine i stavove koji su im potrebni da se razviju u informirane, učinkovite i odgovorne građane koji će štititi i unapređivati razvoj ustavne demokracije u Republici Hrvatskoj, pa time i temeljna ljudska i građanska prava svake osobe u njoj. Učenici su u svom radu primjenjivali aktivne metode učenja i poučavanja: projektno učenje, suradničko učenje, učenje u paru, igranje uloga, simulacije, rješavanje problema, socijalno učenje korištenjem informacijskih i komunikacijskih tehnologija i dr.

Povjerenstvo Smotre činili su:

- Ivan Pal, prof., zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije;

- Jasna Kraljić Cmrk, prof., savjetnica Gimnazije »Fran Galović« u Koprivnici;

-  mr. Sanja Prelogović, ravnateljica OŠ »Đuro Ester« Koprivnica.

Suci/procjenitelji bili su:

-   Jadranka Huljev, prof., iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta;

- Jasna Kraljić-Cmrk, prof., savjetnica Gimnazije »Fran Galović« u Koprivnici i

voditeljica ŽSV građanskog odgoj;

- mr. Sanja Prelogović, ravnateljica i voditeljica ŽSV za građanski odgoj

- rad je pratila i županijska voditeljice za građanski odgoj mr. sc. Ksenija Krušelj.

Suci procjenitelji projekata izrekli su pohvale svim prikazanim projektima. Svi projekti predloženi su za Državnu smotru. Smotra potvrđuje kako je građanski odgoj i obrazovanje sastavni dio života mnogih naših županijskih škola.

mr.Sanja Prelogović

Priloženi dokumenti: