Ukupno: 2027219
Kviz natjecanje Koliko poznaješ Hrvatski sabor?
Autor: Sanja Figač, 23. 4. 2014.

Sukladno ciljevima i planiranim odgojno-obrazovnim ishodima kurikuluma građanskog odgoja i obrazovanja, Služba za građane Hrvatskoga sabora u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta organizirala je natjecanje učenika osnovnih škola Republike Hrvatske na temu Koliko poznaješ Hrvatski sabor?

Natjecanje se provodilo u formi kviza putem interneta, uz informatičku podršku CARNet-a, 28. ožujka 2014. od 14:05 do 14:35 sati.

Našu školu predstavljao je tročlani tim učenika, po jedan iz 6., 7. i 8. razreda. Svaki učenik imao je svog zamjenika za slučaj spriječenosti člana tima.

Tim naše škole činili su učenici:

- Patrik Stanić, 6. c, zamjenik Loris Lončarić, 6. a

- Lea Žagar, 7. a, zamjenica Monika Klarić, 7. d

- Antonio Međurečan, 8. c, zamjenik Filip Linarić, 8. d.

Učenici natjecatelji i zamjenici pripremali su se za natjecanje prema zadanoj literaturi  pod vodstvom mentorice, nastavnice povijesti Vesne Tulek. Proučavajući zadane materijale o Saboru – tiskane i elektroničke izvore informacija – učenici su učili o ovlasti Sabora kao nositelja zakonodavne vlasti u RH, o ustrojstvu državne vlasti, Poslovniku rada Sabora, povijesti saborovanja, povijesti saborske palače, znamenitim govorima iz povijesti saborovanja.

Posebno važno za naš život u društvenoj zajednici je svijest i znanje da je Sabor dom demokracije koji donosi važne odluke u ime svih građana Hrvatske, tko su saborski zastupnici, što rade zastupnici i kako se donose zakoni.

Vesele nas postignuti rezultati na natjecanju na kojem smo timski zauzeli 33. mjesto od ukupno 96 škola s 80 % riješenosti zadataka.

Stekli smo dragocjena znanja koja ćemo koristiti u razvijanju demokracije u našoj Republici Hrvatskoj.

Učenici natjecatelji i mentorica Vesna Tulek

Priloženi dokumenti: