Ukupno: 2026350
Prvo mjesto na natječaju „Stjepan Kranjčić“
Autor: Sanja Figač, 25. 4. 2014.

Na natječaju hrvatskog dječjeg duhovnog stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ učenice naše škole Tina Odobašić iz 4. a razreda i Iva Želimorski iz 6. b razreda osvojile su 1. mjesto.

Kako se Dječjim susretom „Stjepan Kranjčić” želi potaknuti stvaranje suvremenih dječjih duhovnih književnih (poezija, proza, igrokazi) i likovnih radova protkanih kršćanskim vrednotama, tema ovogodišnjeg natječaja bila je skromnost.

Na završnoj svečanosti 3. Susreta hrvatskog dječjeg duhovnog stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ u Križevcima ja sam primila prvu nagradu za igrokaz „Božićno čudo“  u kategoriji literarnog stvaralaštva. Mentorica mi je bila knjižničarka Nikolina Sabolić.  Iva je osvojila prvu nagradu u kategoriji likovno stvaralaštvo svojim likovnim radom koji prekrasnim bojama krasi plakat, pozivnicu i Zbornik s ponajboljim dječjim literarnim i likovnim radovima pristiglima na natječaj. Ivi je mentor bio nastavnik likovne kulture Darko Markić.

Uz kulturno-umjetnički program na završnoj svečanosti priređena je izložba najuspjelijih likovnih radova pristiglih na natječaj, radionice za učenike i okrugli stol za mentore na temu „Kršćanske vrednote u dječjem stvaralaštvu“.

Nakon dodjele nagrada organiziran je turistički obilazak grada Križevaca na kojem sam bila zajedno sa svojim roditeljima. Ivu su također na dodjelu nagrade pratili mama, sestra i mentor.

U Zbornik „Kovčeg skromnosti“, koji je objavljen povodom svečanosti, uvršten je i literarni rad Ivine sestre Ane Želimorski iz 8. a razreda te likovni rad Lorene Plavšić iz 7. a razreda. Uz učenike viših razreda na natječaju su sudjelovali i učenici iz 2. c razreda svojim likovnim ostvarajima.

Iva i ja veoma smo ponosne na osvojenu nagradu, budući da su naši radovi izabrani kao najbolji između 249 literarnih i 104 likovna rada.

Sudjelovanje na natječaju ohrabrilo nas je da i dalje stvaramo, pišemo i slikamo, potaknute duhovnim i moralnim, neprolazećim općeljudskim vrijednostima.

Tina Odobašić, 4. a

Priloženi dokumenti: