Ukupno: 2027414
Uspjesi učenika OŠ „Đuro Ester“ na državnim natjecanjima i natječajima
Autor: Sanja Figač, 22. 5. 2014.

Ukupno 19 učenika i 9 mentora OŠ „Đuro Ester“ iz Koprivnice pozvano je na državna natjecanja i natječaje u školskoj godini 2014./2015.

Na državnom natjecanju iz informatike naši učenici Lovro Grgić i Adrian Goršeta, pod vodstvom mentorice Đurđice Lucek, natjecali su se u dvjema kategorijama. Prva je „Razvoj softvera“ za koju je učenik Lovro Grgić osvojio 4. mjesto. Druga kategorija su „Osnove informatike“ gdje je učenik Adrian Goršeta osvojio 20. mjesto.

Pod vodstvom mentorice Tijane Martić, učenici Ivan Kuzmić i Petra Balija su sudjelovali na državnom natjecanju „Mladi tehničari“. Natjecali su se u dvjema kategorijama. Ivan Kuzmić je osvojio 16. mjesto u kategoriji „Graditeljstvo“, a Petra Balija 22. mjesto u kategoriji „Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina“.

Učenica sedmog razreda Lana Varga na državnom natjecanju iz povijesti je osvojila 2. mjesto, pod vodstvom mentorice Jasminke Fanuko-Polančec. Na natjecanje je pozvano najboljih 120 učenika osnovnih i srednjih škola iz područja cijele Hrvatske.

Na državno natjecanje iz LIK pozvano je najboljih 17 radova učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske među kojima je pozvana i naša učenica osmog razreda Ivana Šprem pod vodstvom mentora Darka Markića.

Naša školska knjižnjičarka Nikolina Sabolić provodi nacionalni projekt za poticanje čitanja pod imenom „Čitanjem do zvijezda“. Na državnoj razini navedenog natječaja na  kreativnom dijelu izrade propagandnih plakata sudjelovala je naša učenica Lukrecija Slobođanac pod vodstvom mentora Darka Markića. Na istoj razini natječaja ekipa naše škole koju čine Toni Krupski, Lea Danček i Maria Gracia Lukšić su osvojili treće mjesto u Kvizu znanja. Za kviz ih je pripremala mentorica Nikolina Sabolić.

Na međunarodnom i nacionalnom natjecanju za učenike pod nazivom „Europa u školi“  (tema: „2014. europska godina usklađivanja radnog i obiteljskog života“) sudjelovali su učenici u dvije kategorije. U prvoj kategoriji koja se odnosi na literarni izričaj sudjelovale su učenice Marta Kunštić i Irena Zebec. Irena Zebec je osvojila 3. mjesto. Druga kategorija se odnosi na likovni izričaj, sudjelovale su učenice Sarah Babić, Laura Krog i Lana Vutuc. Mentorice učenicama su Nikolina Sabolić, Sanja Kapusta, Slađana Ninković i Sanja Ciber.

Na međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“ učenik Lovro Lokotar je osvojio 9.mjesto na razini „Leptirići“.

Učenici trećeg razreda Dunja Međurečan, Dorian Tarle, Vanja Setinšek i Dino Majerus su pozvani na državno natjecanje „Smotra projekata“ pod vodstvom učiteljice Maje Sinjeri. Natjecanje će se održati 25.5.2014.godine.

Naveli bi još odlične rezultate ostalih učenika i mentora na različitim natječajima:

-          Među pet favorita na natječaju „Mali Galović“ (u okviru međunarodnog festivala književnosti Galovićeve jeseni) svih osnovnih i srednjih škola ušle su naše učenice Ira Kvakarić i Ana Želimorski pod vodstvom mentorica Ane Matijević i Nikoline Sabolić.

-          Na natječaju „Mali Kranjčić“ (festival dječjeg duhovnog stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ nagrađene su naše učenice Tina Odobašić (1.mjesto u kategoriji dječjih igrokaza) i Iva Želimorski (u kategoriji likovnih radova), pod vodstvom mentora Nikoline Sabolić i Darka Markića.

-          Povodom međunarodnog festivala podvodnog filma „Sprehodi pod morjem“ raspisan je natječaj pod nazivom „Šetnja pod morem“. Učenica drugog razreda naše škole, Elena Hadun osvojila je 4.mjesto pod vodstvom mentorice Slađane Ninković.

-          Na kvizu znanja „Koliko poznajem hrvatski sabor“ učenici Patrik Stanić, Loris Lončarić, Monika Klarić, Antonio Međurečan, Filip Linarić i Žagar ekipno su ostvarili 80% pod vodstvom mentorice Vesne Tulek.

-          Pobjednik natječaja „Najkreativniji učenički proizvod“ je učenik trećeg razreda Marko Antonio Mandić pod vodstvom mentorice Vesne Hižman Perošić.

Čestitamo svim učenicima i mentorima na postignutim rezultatima, a učenicima trećeg razreda želimo puno uspjeha na nadolazećem natjecanju.

Priloženi dokumenti:
clanak_drzavna_natjecanja.doc (36.00 KB)