Ukupno: 2025528
Državna smotra projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja
Autor: Sanja Figač, 28. 5. 2014.

Državna smotra projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja održala se u subotu, 24. svibnja 2014. u Zagrebu.

Na samom početku prisutne učenike i mentore pozdravila je Nevenka Lončarić-Jelačić, viša savjetnica za nacionalne programe,Tihana Radojčić, pomoćnica ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje, Ines Loknar-Mijatović, predstavnik/ca Ureda za ljudska prava i prava nacionalnih manjina i Ružica Šimunović, voditeljica Službe za građane Hrvatskog sabora. Svi govornici istaknuli su važnost provođenja  građanskog odgoja u školama  i rad na Projektu građanin kao temelj za odgoj aktivnog, samosvjesnog i odgovornog građanina.

Na Smotri su OŠ „ Đuro Ester“ uspješno predstavljali učenici 3.a razreda: Dunja Međurečan, Dinko Majerus, Dorian Tarle i Vanja Setinšek i mentorica Maja Sinjeri s projektom  „Izbor  predsjednika razreda“.

Sudjelovali smo na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja

U subotu, 24.svibnja, išla sam s Vanjom, Dorianom, Dinkom i našom učiteljicom Majom Sinjeri u Zagreb na Državnu smotru projekata iz građanskog odgoja. U Zagreb smo putovali vlakom. Krenuli smo vrlo rano ujutro, a putovanje je trajalo dva sata.

Naš projekt Izbor za predsjednika razreda predstavljali smo u Gornjogradskoj gimnaziji. Prije nego sam predstavljala bilo me malo strah, ali kad sam počela govoriti strah je nestao i bila sam opuštena. Nakon prezentacije projekta suci su nam  postavljali pitanja, a mi smo na njih točno odgovarali. Kad smo završili učiteljica nas je odvela u Prirodoslovni muzej. Tamo smo vidjeli različite ribe i životinje. Nakon posjeta muzeju vratili smo se do gimnazije i točno u podne čuli pucanj Gričkog topa. Nakon ručka na kojem nam se pridružila i naša ravnateljica Sanja Prelogović spustili smo se uspinjačom s Gornjeg grada. Prvo smo se uputili prema McDonaldsu, a zatim prema željezničkom kolodvoru. Umorni smo se vratili kući. Ponosna sam na sebe i željela bih i iduće godine sudjelovati na smotri.

Dunja Međurečan 3.a

Priloženi dokumenti: