Ukupno: 2025964
Učenici obilježili Europski tjedan kretanja
Autor: Sanja Figač, 26. 9. 2014.

Učenici naše škole različitim su se aktivnostima uključili u obilježavanje Europskog tjedna kretanja, čiji je ovogodišnji moto Naše ulice, naš izbor!

Učenici 4. razreda matične i područne škole sudjelovali su u natječaju, pisali sastavke i izrađivali likovne radove na temu Moj put u školu.

Mali turistički vodiči, učenice 8. razreda, povele su djecu iz dječjih vrtića „Smiješak“ i Sv. Josip u obilazak grada Koprivnice. Djeca su obišla centar grada, tržnicu, crkvicu sv. Florijana, sajmište, bedeme i nogometni stadion. Kako se toga dana na razini grada obilježavao Dan javnog prijevoza, vrtićanci su se povezli autobusom prigradskim naseljima Draganovec i Starigrad. Potaknuti pogledom na vinograde što se spuštaju s obronaka Bilogore, djeca su ispričala što se sve ujesen radi u vinogradu. Vrtićanci su od Malih turističkih vodiča čuli mnoge zanimljivosti o našemu gradu i okolici.

Na Dan bez automobila učenice 7. razreda, također članice Malih turističkih vodiča, u suradnji sa Školskom prometnom jedinicom, povele su učenike 7.a i 7.d na šetnju od škole do centra grada. Cilj je bio prošetati i upoznati kulturno-povijesnu baštinu našega grada, posebno staru gradsku jezgru. Mali turistički vodiči, učenice Sabina, Sarah, Hana i Lea, upoznale su svoje prijatelje iz razreda s užim centrom grada. Pričale su im o Zrinskom i Florijanskom trgu, o Trgu bana  Jelačića, muzeju i pilovima, crkvama, Oružani i ostacima bedema.

Učenici 6.a razreda i ove su godine nastavili sa svojim projektom „Od bicikla do bicikla“ te obišli gradske spomenike biciklu.

Područna škola Vinica ugostila je prometnog policajca Zorana Zlatara koji je, zajedno sa svojom kćeri Martinom Zlatar, učenicima 1. i 3. razreda održao prezentaciju o putovanju biciklom do Poljske. Učenici su uživali u zanimljivim pričama i dogodovštinama s ovog neobičnog i odvažnog putovanja.

Mladi planinari pamtit će ovogodišnji Tjedan kretanja po planinarenju Papukom. Planinari su posjetili park prirode Papuk te obišli grob grofa Jankovića i poučnu stazu izgrađenu u najljepšem dijelu Park-šume Jankovac.

Nikolina Sabolić, knjižničarka

4.b sudjelovao u natječaju Moj put u školu

Obilazak centra grada s Malim turističkim vodičima

Planinarenje na Papuku