« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021173
Naš razredni projekt
Autor: Sanja Figač, 21. 10. 2014.

Nastavljajući svoj projekt "Od bicikla do bicikla", koji smo započeli još na početku prošle godine, naš  6.a razred i razrednica Dubravka Vajdić, ugostili smo učenike 8. razreda  OŠ Ivana Lacković Croata iz Kalinovca i njihovu razrednicu Elizabetu Trepotec Marić.

Učenica Manuela Horvat je uz plakat, u ime našeg razreda predstavila kratkim izlaganjem povijest razvoja bicikla, suvremene vrste bicikla te bicikle koji su dio našeg muzeja na otvorenom.  Imali smo par minuta za pričanje, zabavu i jelo.

Nakon druženja i uživanja u slasticama koje su pripremile naše brižne mame, podijeljeni u skupine, krenuli smo na dobivene zadatke. Svaka je skupina dobila isječak plana grada i ucrtan smjer kretanja. Prateći označen put, naši gosti trebali su uočiti ulice i neke karakteristične objekte te stići do jednog spomenika biciklu, a mi smo im u tome trebali pomoći.Kod svakog bicikla su ih pričekali preostali učenici našeg razreda te smo zajedno prošetali od bicikla do bicikla. Morali smo slikati svaki bicikl. Neki od nas su željeli pozirati, a neki nisu bili oduševljeni karijerom modela za školsku stranicu. Usput smo pričali i zabavljali se. Dvije godine nisu tako velika razlika, zar ne?  Sačekale su nas učenice 7. razreda Sabina Pintarić i Sarah Posavec, članice grupe Mali turistički vodiči i goste upoznale s poviješću grada, trga i parka. U tome su bile izvrsne i sigurni smo da će za 15 godina bar neke od njih biti uspješne u tom poslu.

Osim što smo upoznali učenike druge škole, ponovili smo zajedno  nastavne sadržaje geografije o planu grada i orijentaciji te  učili jedni druge i vježbali  komunikacijske vještine. Zaključili smo da u tome možemo još puno napredovati, ali smo svejedno sigurno stigli do svakog bicikla.

Nakon što nam se slegnu utisci o svemu što smo doživjeli,  izradit ćemo prezentaciju i plakat o suradnji, o  šetnji  gradom, proučavanju spomenika i fotografiranju te izmijeniti izrađene uratke. Sigurno ćemo o tome izvijestiti i svoje roditelje na roditeljskom sastanku. Nadamo se da će im se svidjeti naš mali projekt i da će biti sretni što imamo tako dobru i kreativnu razrednicu te tako marljive učenike.

Veselimo se našem razrednom projektu koji se nastavlja najviše zahvaljujući ustrajnosti naše razrednice.

6.a razred