« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021236
Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva u Zelini
Autor: Sanja Figač, 31. 10. 2014.

Tina Odobašić, učenica 5. c razreda sudjelovala je na 34. Smotri dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ – Sveti Ivan Zelina.

Tina je nastupila na svečanom dijelu programa recitacijom svoje pjesme „Hižica“ i osvojila vrijednu nagradu publike za najbolju scensku izvedbu pjesme.

Jako sam se obradovala pozivu na Smotru. S mentoricom, knjižničarkom Nikolinom Sabolić i razrednicom, nastavnicom hrvatskoga Anom Matijević pripremala sam se za scenski nastup – recitaciju pjesme „Hižica“, koja je odabrana na natječaju „Mali kaj v Zelini“ između 358 pjesama pristiglih na natječaj. Pjesma je objavljena u zbirci „Vrabec na oblaku“ i odabrana za scensku izvedbu na Smotri.

Smotra je održana u subotu, 25. listopada u Zelini. Domaćini su nas dočekali u Vijećnici grada Sveti Ivan Zelina gdje je stručno povjerenstvo za natječaj predstavilo ovogodišnju zbirku dječjih radova „Vrabec na oblaku“. U zbirci je objavljeno 66 ponajboljih pjesama s natječaja, a među njima i moja „Hižica“. Svečani program Smotre održan je dvorani Pučkog otvorenog učilišta. Za recitaciju su odabrane 34 pjesme učenika koji dolaze iz različitih škola kajkavskog govornog područja. Nastupila sam 2. po redu i moj je nastup ostao zapažen kod publike, pa sam zajedno s mentoricom osvojila vrijednu nagradu publike za najbolju izvedbu. Nakon programa pošli smo na domjenak u srednju školu gdje smo primili zahvalnice i priznanja za sudjelovanje.

Primila sam puno pohvala za svoj nastup i veoma sam ponosna sam što sam sudjelovala na ovoj uglednoj Smotri koja već dugo godina čuva i njeguje kajkavsku pjesničku riječ.

Tina Odobašić, 5. c