Ukupno: 2027809
SURADNJA OŠ „ĐURO ESTER“ I FOLKLORNOG ANSAMBLA KOPRIVNICA
Autor: Snježana Mihočka, 22. 12. 2014.

Folklorni ansambl Koprivnica, već više od tri desetljeća odgaja plesače, pjevače i svirače učeći mlade poštivanju, čuvanju i njegovanju bogate kulturne baštine Podravine i grada Koprivnice.
Dugogodišnjim radom i istraživanjima, donijeli su na folklornu scenu niz dosada nepoznatih i neizvođenih pjesama i običaja koprivničke Podravine. Također, čuvaju kulturnu baštinu i drugih etno zona Hrvatske.

Stotinjak mladih entuzijasta njeguju, vježbaju , prezentiraju i ponose se svojom bogatom narodnom nošnjom, pjesmama, plesovima i običajima.

Nastupali su na mnogim smotrama, festivalima i pozornicama širom Hrvatske, te na nizu festivala u Europi i na festivalu u Americi.

Nosioci su i organizatori značajnijih kulturnih projekata u Gradu Koprivnici i u Koprivničko – križevačkoj županiji.

U prostorima naše škole redovito se odvijaju probe mladih plesača pod vodstvom gđe Nade Šešić, kao i probe pjevača pod vodstvom Ivice Martinčevića.

Sa željom da potaknemo naše učenike škole da se uključe u folklorni ansambl Koprivnica organizirali smo predstavljanje ansambla učenicima naše škole.

Učenici su imali prilike vidjeti svoje prijatelje koji plešu u ansamblu, naše bivše učenike, ali i našu učiteljicu Sanju Ciber koja je dugogodišnji član ansambla.

Vjerujemo da smo motivirali barem nekoga da se uključi u ansambl kroz ples, pjesmu ili sviranje. Nikada nije kasno, pa svi koji su zainteresirani mogu se javljati na adresu:

Đure Sudete 8, 48000 Koprivnica

kontakt: