Ukupno: 2026547
Naši učenici najuspješniji na županijskom natjecanju Čitanjem do zvijezda
Autor: Snježana Mihočka, 12. 2. 2015.

Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda održano je 10. veljače 2015. u Osnovnoj školi „Braća Radić“ u Koprivnici. Čitanjem do zvijezda je kviz u znanju i kreativnosti čiji je cilj poticati ljubav prema knjizi te razvijati kritičko mišljenje i maštu. Održava se već 5. godinu i privlači sve veći broj zaljubljenika u pisanu riječ.

U ovogodišnje natjecanje uključilo se 10 škola iz naše županije dok su našu školu u kvizu znanja predstavljali učenici Marta Kunštić, 6.a, Toni Krupski, 7.a i Maria Grazia Lukšić, 8.b pod mentorstvom učiteljice hrvatskoga jezika Ines Vađunec te Lukrecija Slobođanac, 7.d s plakatom na temu Prijateljstvo pod mentorstvom učitelja likovne kulture Darka Markića.

Tema ovogodišnjeg natjecanja Čitanjem do zvijezda je Prijateljstvo, a učenici su se za natjecanje pripremali čitanjem triju romana: Zagrebačka priča Blanke Dovjak-Matković, Moja slavna prijateljica Ivane Guljašević i Pokajnik Milene Mandić. Na ovoj razini natjecanja najveća je pažnja posvećena knjizi Pokajnik Milene Mandić. Osim sadržajne razine, od natjecatelja se očekivalo razumijevanje i procjenjivanje problema koje pojedino djelo nudi, kritičko razmišljanje te razvijen stav i mišljenje o pročitanom djelu. U kreativnom dijelu natjecanja učenici su prezentirati svoje propagandne plakate kojima pozivaju na čitanje glavne knjige natjecanja - Moja slavna prijateljica.

Uvjerljivo prvo mjesto u teškoj konkurenciji osvojila je ekipa naše škole - Marta, Toni i Maria Grazia koji se nastavljaju pripremati za državnu razinu natjecanja koja će se održati u Čakovcu.  Učenicima koji će nas predstavljati na državnom natjecanju želimo puno uspjeha!

Marta Kunštić, 6.a, Toni Krupski, 7.a i Maria Grazia Lukšić, 8.b i učiteljica Ines Vađunec

Lukrecija Slobođanac, 7.d i učitelj Darko Markić

Ines Vađunec, prof.