Ukupno: 2026445
ŽSV Geografija
Autor: Snježana Mihočka, 12. 2. 2015.

Učitelji i nastavnici GEOGRAFIJE  osnovnih i srednjih škola naše županije vrijedno nastavljaju svoju edukaciju, ali i međusobnu izmjenu iskustava.

Stručni skup su održali u utorak, 10. veljače 2015. u prostorima Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije koja je ujedno bila i suorganizator ovog županijskog stručnog vijeća.

Nakon pozdravne riječi gospođe Branke Cuki, koja se prisutnima obratila u ime župana, ravnateljica Javne ustanove Željka Kolar, dipl. ing., održala je  predavanje "Zaštićena područja u Koprivničko-križevačkoj županiji". Prisutni su proširili svoja znanja i saznali čitav niz zanimljivosti o zaštićenim  prostorima.

U svom drugom predavanju ravnateljica Javne ustanove  predstavila je dva započeta projekta u kojem sudjeluje Javna ustanova: Projekt „Tri rijeke = jedan cilj˝ i Projekt „Tjedan prirodoslovlja Đurđevački peski˝. Posebno su naglašene one projektne aktivnosti koje u idućoj godini predviđaju suradnju sa školama u Koprivničko-križevačkoj županiji i to u okviru prigodnih predavanja, prezentacija te terenske nastave.

Mr. sc. Mladen Matica iz Zavoda za prostorno uređenje KKŽ,  održao je predavanje "Nacionalna infrastruktura prostornih podataka˝što je  posebno zanimljivo geografima kojima je prostor glavni objekt proučavanja kao i korištenje suvremenih tehnologija u radu te ponudio suradnju sa školama.

Saša Senjan, učitelj u OŠ Grgura Karlovčana, geograf ali i planinar, kroz predavanje i radionicu Putevima geografskih zaljubljenika upoznao je prisutne s razvojem planinarstva  i putem slika prenio ljepote Velebita, odnosno Premužićeve staze i Horvatovih stuba na Medvednici. Predavanje je završio kratkom radionicom u kojoj su prisutni uz sliku prostora, trebali odabrati ispravne podatke i od njih sačiniti svoju priču o predstavljenim prostorima.

Stručni skup je završio kratkim osvrtom voditeljice na provedena školska natjecanja iz geografije, o pripremama za županijsko natjecanje  te obavijestima o planiranim stručnim skupovima tijekom 2015. godine

Kroz sva predavanja,kao i postavljenim pitanjima,  prisutni su učitelji i nastavnici proširili svoja znanja o zaštićenim prostorima Županije, podsjetili se na prirodne ljepote domovine, uvidjeli mogućnosti suradnje s Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području naše županije i stekli nove ideje i poticaj za rad s učenicima.

Pogledajte Fotogaleriju slika.

Voditeljica ŽSV geografa