Ukupno: 2027601
Županijsko natjecanje iz Geografije
Autor: Snježana Mihočka, 27. 2. 2015.

Naša škola je i ove godine tradicionalno bila domaćin Županijskog natjecanja iz geografije učenika i učenica osnovnih i srednjih škola održanog  25. veljače 2015.

Prije natjecanja dobrodošlicu i što više uspjeha poželjeli su pozvanim  učenicima i mentorima domaćini-ravnateljica i učenici, sudionici prigodnog programa.

U programu su sudjelovali članovi recitatorske skupine predmetne nastave pod vodstvom učiteljice Ane Matijević, školski pjevački zbor s učiteljem glazbene kulture Mihaelom Kivačem, lutkarsko-dramska i ritmička grupa razredne nastave uz vođenje učiteljica Dubravke Bijelić i Jasne Tkalčec. Ugođaju su pridonijeli radovi učenika likovne skupine koje je odabrao učitelj Darko Markić.

Program je započeo državnom himnom u izvođenju školskog pjevačkog zbora te se nastavio pjesmom Cetina. Višnje Frana Galovića izrekla je Sabina Pintarić, učenica 7.a razreda, dok je Lucija Kuzmić, učenica 5.c govorila stihove Luke Paljetka Prvo ljubavno pismo.

Posebnu pažnju privukao je igrokaz Mrav i bukva u izvedbi Hane Pelesk i Luke Puškaša, učenice i učenika 1. a razreda.

Uz vesele ritmove i pokrete, prisutne učenike je u natjecateljski dio uvela ritmička skupina.

Nakon natjecateljskog dijela, dok su učitelji-mentori pregledavali testove, sudionici su posjetili Gimnaziju "Fran Galović" te Muzej grada, a zanimljivosti o gradu i parku prisutnima su ispričale učenice, mali turistički vodiči Sabina Pintarić i Sarah Posavec, obje učenice 7.a razreda.

Nakon objave rezultata, uvida u svoje radove i okrijepe, slijedilo je svečano proglašenje najuspješnijih. Svim učenicima i mentorima su uručene pohvalnice, zahvalnice i diplome uz poklone nakladnih kuća Meridijani, Školske knjige i Naklade Ljevak. Najuspješniji učenici dobili su i prikladne knjige. Čestitke i nagrade svima je uručila ravnateljica Sanja Prelogović.

Najuspješnije je Županijsko povjerenstvo predložilo za sudjelovanje na Državnom natjecanju. U iščekivanju poziva na Državno natjecanje koje će se ove godine održati u našoj županiji, u OŠ Ivana Lackovića Croate u Kalinovcu, svim sudionicima - učenicima i mentorima još jednom upućujemo iskrene čestitke na uspjehu i za entuzijazam u radu.

Učenike naše škole su tijekom godine pripremale učiteljice geografije Mirna Kovačić i Dubravka Vajdić.

Najuspješniji mladi geografi naše škole su:

ANJA MATOVINA

ANA LUCIJA ABRAMOVIĆ